Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Chrząstowice

Główna treść

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Chrząstowice

6 listopada w asyście dźwięków syren oraz płonących rac, społeczeństwo Chrząstowic gorąco powitało średni samochód ratowniczo-gaśniczy zakupiony dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest to już ósmy nowo zakupiony wóz bojowy, który trafił do jednostek z terenu Miasta i Gminy Wolbrom.

Tym samym, wprowadzony z początkiem pierwszej kadencji przez burmistrza Adama Zielnika nowy system, mówiący o zakupie średniego wozu bojowego, co roku dla jednej jednostki zrzeszonej w KSRG, stał się faktem… z nawiązką! W ciągu pięciu lat kierowania Gminą Wolbrom, burmistrz Adam Zielnik dokonał wręcz rzeczy niemożliwej – do naszych jednostek zakupiono osiem zupełnie nowych wozów strażackich.
Pierwsze cztery samochody bojowe trafiły do jednostek OSP Dłużec, Zarzecze, Gołaczewy, Poręba Dzierżna, W 2018 roku zakupione zostały trzy kolejne. Nowe średnie samochody ratowniczo-gaśnicze doczekała się OSP z Wolbromia (ostatnio samochód dla tej jednostki został zakupiony w 1997 r.) i OSP z Domaniewic, a ciężki wóz bojowy OSP Kąpiele Wielkie (oficjalne przekazanie wozu w przyszłym roku).

-Promesę na zakup ósmego pojazdu w wysokości 435 tys. zł. odebraliśmy wraz z druhami z Chrząstowic z rąk Wojewody Piotra Ćwika oraz Marszałka Łukasza Smółki i Komendanta Marka Bębenka w czerwcu b.r. Jest to najwyższa, jak do tej pory, dotacja pozyskana przez Gminę Wolbrom na samochód strażacki – oznajmił burmistrz Adam Zielnik, któremu uradowani druhowie zaprezentowali nowy nabytek w dniu 7 listopada.

Zdjęcia dzięki uprzejmości:
Elizy Piechowicz
Agnieszki Tabor
Szymona Żurka
Kuby Amanowicza