Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Stan przedzawałowy wykryty w czasie bezpłatnych badań serca w Wolbromiu

Główna treść

Stan przedzawałowy wykryty w czasie bezpłatnych badań serca w Wolbromiu

17 października przy skrzyżowaniu ulic Mariackiej i Kościelnej stanął KardioBus, w którym każdy mieszkaniec Wolbromia mógł bezpłatnie wykonać EKG serca. Badanie w trzech przypadkach wykazało stan przedzawałowy, a u młodej osoby także bradykardię. Na miejsce wezwano pogotowie.

Dwie osoby, u których wykryto stan przedzawałowy zostały odwiezione do szpitala natychmiast po analizie wyniku badania przez lekarza. Trzecią z osób zabrała rodzina. Nieznaczną większość zainteresowanych stanowiły kobiety. – Najważniejsze jest to, aby pacjenci uświadomili sobie, że bagatelizowane dolegliwości mogą stać się przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem, czego przykładem są nasi dzisiejsi pacjenci – tłumaczy lek. med. Kamil Szyszow, który wykonuje badania w KardioBusie – Cieszę się, że akurat Ci pacjenci zdecydowali się do nas przyjść, bo dzięki temu być może uda się przekonać innych, jak istotne są regularne badania – dodaje.

Kampania pod hasłem „1000 serc” jest skierowana do osób po 40. roku życia, choć, jak pokazują wyniki badań w Wolbromiu, również młodsze osoby są mile widziane. Jeden z młodych pacjentów zdecydował się na EKG pod wpływem chwili – opowiada dr Szyszow – Jak się okazało mimo bardzo młodego wieku okazało się, że cierpi na bradykardię, która może być objawem choroby serca. Nie wolno lekceważyć nawet najdrobniejszych odchyleń w pracy tego narządu, ponieważ to od niego zależy, jak długo będziemy się cieszyć zdrowiem.

W trakcie I edycji kampanii KardioBus zawita do Wolbromia jeszcze dwa razy: 17.11 oraz 08.12, w godz. 9.00 – 17.00 w tym samym miejscu. Poza tym odwiedzi też takie miasta jak: Kraków, Żary, czy Warszawę.

Więcej informacji na stronie: www.1000serc.pl

Agnieszka Mikołajczyk

Account Executive | HealthThink