Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Stowarzyszenie zaprasza na kort

Główna treść

Stowarzyszenie zaprasza na kort

Wolbromskie Stowarzyszenie „Czysta Woda” zakończyło budowę nowego kortu tenisowego przy stawach w okolicy Zespołu Szkół Pod Lasem. Powoli, ale systematycznie zakątek ten zyskuje na atrakcyjności – i bardzo dobrze, bo miejsce samo w sobie jest piękne i ma duży potencjał. Dodatkowym atutem jest społeczne zaangażowanie osób, które starają się je rewitalizować . Z kortu można korzystać bezpłatnie.

Budowa kortu przez Stowarzyszenie „Czysta Woda” była możliwa dzięki pozyskaniu przez inwestora środków  w wysokości 50 tys. zł z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem LGD Nad Białą Przemszą. Pierwotny plan przewidywał budowę na terenie dzierżawionym przez Stowarzyszenie od Gminy Wolbrom kortu asfaltowego. Ponieważ środki z dotacji zostały przekazane stosunkowo późno, ukończenie prac w pierwotnie wyznaczonym terminie, czyli do 31 listopada 2014 r. z powodu kapryśnej aury i mokrego terenu się nie udało. W tym czasie projekt ewoluował i postanowiono zrezygnować z asfaltu na korzyść nowocześniejszej nawierzchni ze sztucznej trawy. Po kolejnych perturbacjach z przedwiosenną pogodą oraz przejściowymi trudnościami finansowymi, udało się Stowarzyszeniu uzyskać pomoc w postaci pożyczki od Gminy Wolbrom.

Dziś pożyczka jest już spłacona, a Stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z gotowego, nowego obiektu sportowego. – Na korcie może grać każdy, kto ma na to ochotę, a wstęp jest bezpłatny – podkreśla radny z tamtego rejonu, a zarazem członek Stowarzyszenia „Czysta Woda” Zbigniew Kolanko. – Zapraszamy do gry w godzinach od 8.00 do 18.00. Przed nami jeszcze uzupełnienie wyposażenia obiektu o odpowiednie oświetlenie i będzie można grać także po zmroku. Dziękujemy burmistrzowi Adamowi Zielnikowi i radnym za zrozumienie i pomoc w ukończeniu inwestycji. Teraz ma szanse służyć całej lokalnej społeczności – dodaje.

Kort przy ZS Pod Lasem to już trzeci tego typu nowy obiekt w Gminie Wolbrom. Do tej pory największym obłożeniem cieszył się kort przy DK. Teraz lokalni miłośnicy tenisa mogą się podzielić i korzystać z kolejnego miejsca do aktywnego wypoczynku.

Tak zaczynali: