Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Strażacy pomagają usuwać skutki wichury

Główna treść

Strażacy pomagają usuwać skutki wichury

Pogoda od kilkudziesięciu godzin kolejny raz pokazuje nam, że siły ludzkie niewiele mogą zdziałać wobec potęgi natury. Chociaż mieszkańcy naszych okolic nie mogą jeszcze bardzo narzekać na skutki silnego wiatru – są miejsca, gdzie sytuacja jest dużo gorsza – od soboty 15 marca do teraz straż pożarna interweniowała już kilka razy, pomagając usuwać skutki wichury. Niestety doszło też do kilkunastu, szybko rozprzestrzeniających się przy wichurze, pożarów suchych traw.

Jak informuje nas oficer prasowy olkuskiej PSP mł. bryg. mgr inż. Marcin Maciora, strażacy interweniowali 9 razy usuwając skutki silnego wiatru:

15.03.2014

Olkusz: ul. Górnicza: nadłamany konar drzewa zwisający nad jezdnią,

ul. Żuradzka: przewrócone drzewo na jezdnię

Wolbrom: ul. Garbarska: nadłamany konar drzewa zwisający nad jezdnią

Krze: zwisający przewód telefoniczny nad jezdnią

16.03.2014

Olkusz: ul. Mickiewicza: przewrócone drzewo na jezdnię

Osiek: przewrócony przystanek autobusowy

Zawada: konar drzewa na jezdni

17.03.2014

Zarzecze: częściowo uszkodzony komin w budynku mieszkalnym

Olkusz: ul. Kazimierza Wielkiego: częściowo oderwany arkusz blach na dach budynku sklepu

W działaniach związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru na terenie powiatu olkuskiego brało udział 9 zastępów PSP (31 osób) oraz 1 zastęp (6 osób) OSP.

Pomimo licznych apeli o rozsądek i zaniechanie tego niebezpiecznego procederu w dniach 14. i 15. marca na terenie powiatu olkuskiego Straż Pożarna, w sumie 8 zastępów PSP (26 strażaków) i 13 zastępów OSP  (70 ochotników), gasiła również 11 pożarów traw w Jeżówce, Zarzeczu, Bukownie, Jangrocie, Wolbromiu, Witeradowie, Podlipiu i Zimnodole. W działaniach związanych z gaszeniem traw zaangażowanych zostało 8 zastępów PSP (26 strażaków) i 13 zastępów OSP  (70 ochotników).