Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Strażacy z Sulisławic dostali nowy sprzęt

Główna treść

Strażacy z Sulisławic dostali nowy sprzęt

W ostatnią niedzielę, 26 października w Sulisławicach odbyła się miła uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu, zakupionego na potrzeby lokalnej jednostki OSP przez Gminę Wolbrom. OSP w Sulisławicach to jedna z najprężniej działających jednostek na terenie naszej gminy, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uroczystość uświetniła lokalna orkiestra strażacka.

Pomimo, iż Sulisławice to jedna z mniejszych miejscowości w naszej gminie, działa tu bardzo prężnie jednostka OSP wpisana do KSRP, zrzeszająca 35 aktywnych członków. Jednostka, kierowana przez długoletniego prezesa  Kazimierza Grojca,  dysponuje dwoma samochodami bojowymi, które często biorą udział w akcjach ratowniczych. Dotychczas ochotnicy z Sulisławic nie posiadali na wyposażeniu samochodu, który przydatny jest do transportu osób. Brak ten został właśnie uzupełniony – burmistrz Jan Łaksa zdecydował o zakupie do jednostki  Mercedesa Sprintera 308 CDI, który został ostatnio uroczyście przekazany strażakom i poświęcony przez proboszcza parafii w Szreniawie ks. Kazimierza Syrka. Uroczystość, na która przybyły zaprzyjażnione jednostki OSP ze sztandarami,  rozpoczęła msza św. za strażaków, odprawiona w lokalnej remizie. Nie zabrakło też ciepłego posiłku, przygotowanego przez niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sulisławicach.

Dziękując za nowy nabytek prezes jednostki podkreślał, że docenia starania burmistrza w zapewnianiu najwyższego standardu zabezpieczenia bezpieczeństwa mieszkańców w naszej gminie, a także dbałość o bezpieczeństwo pracy strażaków. – Dobry sprzęt i szkolenia sprawiają, że ochotnicy sprawnie i bezpieczniej pełnią swoją służbę. Chwała im za trud i poświęcenie, z jakim nie wahają się spieszyć na ratunek ludziom i ich dobytkowi – mówił Jan Łaksa, wręczając prezesowi symboliczny akt przekazania samochodu. W imieniu powiatowego komendanta JRG PSP gratulacje i życzenia strażakon z Sulisławic składał mł. bryg. Marcin Maciora.

Strażacy to grupa zawodowa ciesząca się największym zaufaniem społecznym. Strażacy z Sulisławic nieraz udowodnili już że warto inwestować w ich jednostkę. Druhom strażakom życzymy bezpiecznej pracy i jak najmniej okazji do pokazywania sprawności w akcjach ratunkowych.

Ewa Barczyk

Powiązana galeria