Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sukces sportowy gimnazjalistów z „Czwórki”

Główna treść

Sukces sportowy gimnazjalistów z „Czwórki”

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu udanie zaprezentowali szkołę podczas rozgrywanej 15 maja 2017 roku w Olkuszu Powiatowej Gimnazjady w piłce nożnej. Aby uzyskać awans na szczeblu powiatowym, reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w miejsko – gminnej Gimnazjadzie, (rozgrywanej na Orliku w Wolbromiu – dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 Pana Tomasza Kołodzieja), wygrywając wszystkie spotkania, pewnie plasując się na pierwszym miejscu.
   Na mistrzostwa powiatu olkuskiego jechaliśmy pełni optymizmu. Znając swoje piłkarskie umiejętności po cichu liczyliśmy na dobrą lokatę. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, dlatego w czterech meczach które rozgrywaliśmy kolejno z rówieśnikami z Bukowna, Olkusza, Klucz i Jangrota – toczyła się zacięta walka, w której to nasi uczniowie dzięki ambitnej, walecznej grze doprowadzili do korzystnego dla siebie wyniku – wygrywając wszystkie spotkania.
    Reprezentację szkoły stanowili: Kulik Kuba, Kazior Patryk, Rogal Filip, Szkatulny Kamil, Chmura Daniel, Makowski Damian, Grela Jakub, Mendak Dawid, Kluza Szymon, Cebulski Wiktor, Duch Kacper.
    Kolejny etap – rejonowy –  rozegrany został w Oświęcimiu, gdzie zanotowaliśmy bardzo dobry występ piłkarzy. Zdecydowane wygrane z rówieśnikami z Trzebini  (powiat chrzanowski ), Brzeźnicy  (powiat wadowicki ), oraz porażka z gimnazjalistami z Chełmka (powiat oświęcimski) przyniosła naszej drużynie zasłużone drugie miejsce.
Opiekun drużyny: Radosław Koterba.