Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jeżówce

Główna treść

Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jeżówce

Kończący się rok szkolny sprzyja podsumowaniom. W załączeniu korespondencja ze Szkoły Podstawowej w Jeżowce, której uczniowie ostatnio uczestniczyli w powodzeniem w kilku ciekawych konkursach. Oto ich relacja:

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci – „Zwierzaki to nie pluszaki”.
„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki” – pod takim tytułem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy piąty konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych na terenach wiejskich.

Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki. Patronami medialnymi zostali: dwutygodnik „AGROserwis”, miesięcznik „AGROmechanika. Technika w gospodarstwie” oraz telewizja interaktywna AgroNews.com.pl.

Do konkursu, którego głównym celem było zapobieganie wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich, przystąpiło 33 400 uczniów klas 0-3 i 4-6 z 2 311 szkół podstawowych.
Szkoła Podstawowa w Jeżówce wzięła udział w spotkaniu z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na terenie szkoły. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę konkursu.  W etapie powiatowym nagrodzono prace plastyczne uczniów klas IV- VI: Natalii Sajdak- miejsce I, Paulina Misiek – miejsce II i Amelia Żelazny – miejsce III.

Komisja etapu wojewódzkiego wyłoniła wśród wielu prac pracę plastyczną Amelii Żelazny, która zdobyła w etapie wojewódzkim I miejsce. Nagrodzona uczennica wspólnie z rodzicami, panią dyrektor Bożeną Szatan i kierownikiem placówki KRUS w Wolbromiu Anna Berkowicz uczestniczyła w oficjalnym wręczeniu nagród w Krakowie.

XXV Festiwalu Kultury
Uczennica klasy piątej Gabriela Maślisz wzięła udział w XXV Festiwalu Kultury, którego organizatorem było Centrum Kultury w Bolesławiu.

8 czerwca z rąk wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego i wicestarosty Powiatu Olkuskiego Jana Orkisza  odebrała nagrodę za III miejsce w konkursie plastycznym Festiwal Strachów Polnych. W etapie powiatowym na konkurs nadesłano 120 prac w formie plastycznej płaskiej i przestrzennej. Celem konkursu było wskrzeszenie tradycji stawiania polskich strachów polnych. Zrobiony przez Gabrielę strach „Jeżowiaczek” prezentował się wspaniale.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Opiekun nagrodzonych prac: Agata Wójcik.

Powiązana galeria