Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sukcesy uczniów ZS w Gołaczewach – korespondencja

Główna treść

Sukcesy uczniów ZS w Gołaczewach – korespondencja

Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół w Gołaczewach odnoszą liczące się sukcesy w konkursach w zakresie wiedzy przedmiotowej oraz w konkursach, ukazujących zainteresowania i talenty młodych ludzi. 20 maja 2015 roku odbył się Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów organizowany przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, na którym wśród finalistów nie zabrakło naszych uczniów.

Celem konkursu było ukazanie piękna poezji polskiej, upowszechnianie kultury języka ojczystego oraz odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich. Recytatorów oceniało jury, które pod uwagę brało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Jurorzy typując zwycięzców mieli niełatwy wybór, gdyż recytatorzy byli przygotowani bardzo dobrze. Wyszukany repertuar, wrażliwość artystyczna i wykonanie na wysokim poziomie sprawiły, iż rywalizacja była bardzo trudna. Tym bardziej cieszy fakt, że doceniono dwoje uczniów z naszej szkoły. Maria Rolka uczennica klasy IV SP zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast Oskar Barczyk uczeń klasy II Gimnazjum – I miejsce, a warto dodać, że jest to jego kolejny wielki sukces.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów, zwłaszcza, że poziom konkursu z roku na rok staje się coraz wyższy. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych wychowanków. Gratulujemy serdecznie im i ich rodzicom. Uczniom, podczas ich występów, towarzyszyli rodzice i z całych sił ich wspierali. Życzymy Marysi i Oskarowi kolejnych sukcesów i trzymamy za nich kciuki !

10 czerwca w sali widowiskowej MDK laureaci konkursów recytatorskich odebrali nagrody. Wśród nich znalazł się najlepszy recytator w kategorii gimnazjów Oskar Barczyk. Nagrodzonym i wyróżnionym gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów złożyli: w imieniu władz powiatowych – członek Zarządu Powiatu Olkuskiego Robert Kozłowski oraz w imieniu burmistrza Olkusza – dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzej Feliksik. Galę uświetniły występy najlepszych recytatorów i śpiewaków tegorocznych edycji konkursów.

Izabela Pieczyrak