Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sukcesy UKS DIANA Wolbrom na Mistrzostwach Polski młodzików w łucznictwie

Główna treść

Sukcesy UKS DIANA Wolbrom na Mistrzostwach Polski młodzików w łucznictwie

W Bukowcu k/Poznania przez dwa dni 2 i 3 września 2023 roku – trwały XIII Mistrzostwa Polski Młodzików w Łucznictwie. W zawodach wzięło udział 201 zawodników z całej Polski, łącznie z 43 klubów. Na mistrzostwach nie mogło zabraknąć zawodników UKS DIANA Wolbrom, którzy startowali w składzie: Milena Szczepara, Wiktor Wyrodek, Aleksandra Majda i Szymon Kazibut.

Praca włożona w treningi i zaangażowanie naszych młodych sportowców z roczników 2009 i 2010 zaowocowała bardzo dobrymi wynikami.

I tak Milena Szczepara w kategorii: Łuki Olimpijskie Młodziczki – 20m zajęła III miejsce i wywalczyła brązowy medal.

Milena również w klasyfikacji generalnej (24 serie po 3 strzały na dystansie 40m i 24 serie po 3 strzały na dystansie 20m) zajęła wysokie V miejsce, co jest jednym z najlepszych osiągnięć w historii działającego nieprzerwanie od 1971 roku klubu.

Kolejnym sukcesem były wyniki w kategorii mikstów. Zespół w składzie Milena Szczepara i Wiktor Wyrodek zajęli VII miejsce na 60 zgłoszonych drużyn.

Należy nadmienić, że każdy ze startujących zawodników Diany pobijał swoje życiowe rekordy.

Trener Jerzy Pacia nie ukrywał radości z osiągniętych przez swoich zawodników wyników. I jak podkreślił że… wszyscy wracają z tarczą, tarczą podziurawioną przez strzały bardzo blisko centrum.

Jerzy Pacia zachęca serdecznie młodzież do rozpoczęcia przygody z tą szlachetną dyscypliną sportu. Wszystkich chętnych do uprawiania łucznictwa zaprasza na treningi, odbywające się w każdy wtorek i czwartek o godz. 16:00 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu, ul. Pod Lasem 1.

Milena Szczepara na podium z brązowym medalem