Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Świąteczny koncert Actus Animi

Główna treść

Świąteczny koncert Actus Animi

Sala widowiskowa „pękająca w szwach”, radosne emocje, zapach nadchodzących świąt, bajeczne kostiumy i czar muzyki… Doroczny bożonarodzeniowy koncert zespołu Actus Animi, który odbył się w ostatnią niedzielę, jak zwykle dostarczył tłumowi widzów niezapomnianych wrażeń. Możliwe, że gdyby sala była dwa razy większa i tak brakłoby miejsc! Brawo Lodowa Królowo Kasiu! W załączeniu relacja fotograficzna Pauliny Kozieł – może dzięki niej uda się Wam poczuć choć odrobinę tego klimatu…

Dzieci zawsze budzą ciepłe emocje, a ich występy przyciągają kochające rodziny. Koncerty Actus Animi nie są jednak zwyczajnymi przedstawieniami, przygotowanymi z udziałem dzieci. Setka tancerek, wśród których w tym roku najmłodsze  miały po 3 – 4 latka, w doskonałej i bardzo przemyślanej aranżacji Katarzyny Gałazki Biedul i bajecznych kostiumach musi zachwycić każdego.

Zespół Katarzyny Gałązki Biedul to jedna wielka rodzina i właśnie taka rodzinna, ciepła atmosfera zawładnęła w niedzielne popołudnie salą widowiskową DK. Nie zabrakło zapachu upieczonych przez rodziców cynamonowych ciasteczek i prezentów, ale nade wszystko królował profesjonalnie wykonany, niemal magiczny taniec. Pląsały maleńkie „śnieżynki”, które choć dopiero kilka tygodni próbują swoich sił na scenie, wzruszyły i rozbawiły widzów, tańczyły „reniferki”, „elfy”, „mikołajki”, ulepiono „śniegowego bałwanka”… Przez blisko dwie godziny przez scenę przepłynęło barwne zimowe widowisko, które ogrzało serca wszystkich widzów.

Nad wszystkim zaś czuwała piękna Królowa Lodu – Katarzyna Gałązka Biedul, która stale podkreśla, że niewiele zrobiłaby bez ogromnego zaangażowania i pomocy rodziców i koleżanek z zespołu.

Gratulujemy wspaniałego widowiska i kolejnego sukcesu!

Ewa Barczyk