Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Światełko do nieba znów rozbłyśnie nad Wolbromiem

Główna treść

Światełko do nieba znów rozbłyśnie nad Wolbromiem

Po kilku latach przerwy w Wolbromiu na nowo zabłyśnie światełko do nieba, by w najbliższą niedzielę wesprzeć 27 ogólnonarodową akcję pomocy dzieciom pod szyldem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trudu organizacji tegorocznego finału odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Adama Zielnika w Wolbromiu podjął się Sztab na czele z Tomaszem Płaszczykiem, Ewą Galicką, Katarzyną Gałązką-Biedul oraz Albertem Goncerzem.

Współorganizatorem imprezy WOŚP przebiegającej pod hasłem – POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE jest Dom Kultury.  
Sztab Wolbrom WOŚP został oficjalnie zarejestrowany z początkiem listopada 2018r. i zrzesza 35 wolontariuszy z całej gminy. LISTA WOLONTARIUSZY. Koordynatorkami wolontariuszy są panie: Jolanta Janik, Michalina Rogal i Marta Moas. Oprócz puszek wolontariuszy do dyspozycji mieszkańców naszej gminy i nie tylko, są już uruchomione puszki stacjonarne.

Wykaz stacjonarnych puszek WOŚP Sztab Wolbrom:

 • Kwadrance
 • SumiRiko,
 • Stacja Paliw Moya (całodobowo)
 • FIBER,
 • Wol-Med,
 • Urząd Miasta i Gminy Wolbrom,
 • Dom Kultury Wolbrom,
 • Hotel-Karczma Klimtówka
 • Fitness Klub „Balans”
 • IT-COM
 • Ubezpieczenia Plus & Agencja Pocztowa

Kwota zebrana przez WOŚP od 27 lat stale rośnie. Rekord padł w 2018 roku- kiedy udało się zebrać 126 373 804,34 zł. Pieniądze te zostały przekazane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Czy w tym roku uda się przebić tę kwotę? Z pewnością! Do puszek wolbromskich wolontariuszy wpadają już sowite datki.

5 stycznia, w pierwszym dniu  działań wolontariuszy WOŚP Sztabu WOLBROM – kwestowano podczas turnieju „badmintona” organizowanego przez ULKS VIKTORIA DŁUŻEC oraz w Domu Kultury, gdzie odbywał się  TURNIEJ SUMIRIKO FIFA19 XBOX ONE.
6 stycznia  wypełniały się puszki podczas turnieju piłkarskiego zorganizowanego przez WKS Przebój Wolbrom w Hali SP 1 oraz w czasie koncertu kolęd w kościele w Dłużcu

8 stycznia  kwestowano podczas jasełek ZSP nr 2 w Wolbromiu a 9 stycznia w Zespole Szkół w Wolbromiu, ZS-P w Łobzowie podczas… wywiadówki. 10 stycznia wolontariusze zawitali do: ZS-P nr 1 w Wolbromiu zarówno na ul. Mariackiej jak i w budynku b. Gimnazjum,  Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich, Szkoły Podstawowej w Chełmie i na dyskotece w ZS-P w Łobzowie.

Dziś 11 stycznia, od godziny 8:00 do 19:00 wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz 27. Finału w Szkole Podstawowej w Zarzeczu podczas dnia otwartego, a następnie spotkanie z dziećmi i ich rodzicami. O godz. 18.00 w KLUBIE BALANS odbędzie Zumba Party + Relaksacyjne Ćwiczenia Na Rzecz WOŚP do której dołączy OK SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH W WOLBROMIU.Natomiast jutro 12 stycznia biegacze PARKRUN Wolbrom zapraszają do udziału w imprezie, w której będzie można biec, truchtać lub maszerować i przy okazji wypełnić puszki WOŚP. Z kolei na trzygodzinną zabawę za „co łaska” zaprasza wszystkie dzieci Bajkowa Kraina. W godzinach 11.00 – 14:00 dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci: malowania buzi, balonikowe wariacje, zabawę muzyczną – minidisco. Odbędzie się też licytacja karnetu o wartości 250 zł na zorganizowanie urodzin w Bajkowej Krainie dla 10 dzieci. 

Finał 13 stycznia to będzie prawdziwa „bomba” imprezowa, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Szczegóły na poniższym plakacie.

W dniu finału wolontariusze będą zbierać datki w następujących miejscach. Miejsca Kwestowania.
Darczyńców tradycyjnie zachęcamy do otwarcia serc i portfeli, a wolontariuszom życzymy wytrwałości i spotykania wyłącznie życzliwych przechodniów!

Czy padnie kolejny rekord?  Wszystko okaże się w niedzielę 13 stycznia.Popularność akcji sprawiła, że od 2002 roku stało się możliwe zakładanie sztabu WOŚP również poza granicami kraju. Pierwsze sztaby powstały w USA, Kanadzie, Grecji i Niemczech i z biegiem lat  lista ogarnęła kolejne kraje. Tylko w Europie, w 2019 roku, WOŚP zagra już w 17 krajach.