Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Świętowaliśmy obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja

Główna treść

Świętowaliśmy obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja

Prawdziwie letnia pogoda zachęciła wolbromian do liczniejszego udziału w obchodach narodowego święta. Rozpoczął je uroczysty przemarsz strażaków z placu PKS pod Urząd, pod którym zebrały się pozostałe poczty sztandarowe, młodzież i dzieci z okolicznych szkół z opiekunami, przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem MiG Adamem Zielnikiem, kombatanci, reprezentanci wszystkich pokoleń mieszkańców, prowadzeni przez dh Mirosława Chaberkę i orkiestrę dętą pod batutą Tadeusza Mąki.
Patriotyczne spotkanie zwieńczyła msza św. w intencji ojczyzny oraz strażaków, świętujących 4 maja dzień swojego patrona św. Floriana, odprawiona przez proboszcza ks. Zbigniewa Lutego. Kapłan, modląc się za strażaków i ich rodziny, w imieniu własnym i wyrażając odczucia innych obecnych na Eucharystii, dziękował im za poświęcenie, wierną służbę i niezawodną pomoc udzielaną ludziom w sytuacjach kryzysowych.
Na zakończenie wspólnego świętowania orkiestra strażacka pod batutą Tadeusza Mąki dała krótki koncert na płycie wolbromskiego Rynku.

Wszystkim Strażakom – tym zawodowym, jak i ochotnikom – składamy najlepsze życzenia i podziękowania za ich ofiarną niezawodną służbę. Niech Wasze bojowe wyjazdy wiążą się wyłącznie ze szkoleniami! Wszystkiego dobrego!


GALERIA ZDJĘĆ: