Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szachy na szczeblu wojewódzkim

Główna treść

Szachy na szczeblu wojewódzkim

17. października na sali gimnastycznej wolbromskiego Zespołu Szkół odbył się VIII Małopolski Turniej Gry w Szachy i Warcaby 100 polowe. Jak co roku jego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu. Po raz kolejny zawodnicy udowodnili, że mimo swojej niepełnosprawności – w szachach są naprawdę dobrzy.

W turnieju wzięło udział 48 graczy z trzynastu Środowiskowych Domów Samopomocy województwa małopolskiego: Olkusza, Miechowa, Jelczy, Kolbarku, Nowego Targu, Oświęcimia, Woli Zachariaszowskiej, Woli Kalinowskiej, Wolbromia oraz trzech ośrodków z Krakowa. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie w składzie: Kamila Kałużna – sędzia III klasy z Małopolskiego Związku Szachowego z Krakowa oraz terapeutka, na co dzień sprawująca opiekę nad podopiecznymi ŚDS w Wolbromiu, a zarazem zamiłowana propagatorka królewskiej gry – Elżbieta Kaczmarska. Jak co roku emocji nie brakowało i turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Możliwość poznawania  przez uczestników nowych ludzi przy tego typu spotkaniach i uczenie się zachowania w nowych sytuacjach jest elementem terapii i niesie dużo pożytku dla rozwoju osobowości podopiecznych. 

W tegorocznych zmaganiach zwycięzcami turnieju zostali:

W konkurencji szachy:
1. Robert Rychliński
2. Michał Woszczek
3. Witold Jaworski

W konkurencji warcaby 100-polowe:
1. Adam Korpulski
2. Henryk Manczarski
3. Katarzyna Lewandowska

Gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia za rok!

Greta Fałda

Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorowi Zespołu Szkół im. Romualda Traugutta w Wolbromiu Panu Krzysztofowi Osmendzie za udostępnienie miejsca na sali gimnastycznej.