Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szansa dla lokalnych przysmaków

Główna treść

Szansa dla lokalnych przysmaków

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” już po raz czwarty ogłasza konkurs na Produkt Lokalny „Nad Białą Przemszą”. Wcześniejsze edycje konkursu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem a certyfikat Produktu Lokalnego „Nad Białą Przemszą” otrzymało już ponad  120 produktów, z czego 12 zostało wyróżnionych Jurajską Kryształową Jaszczurką. Celem konkursu jest zidentyfikowanie i promocja zasobów obszaru działalności LGD „Nad Białą Przemszą”.

Nadanie znaku Produktu Lokalnego „Nad Białą Przemszą” w drodze konkursu podnosi rangę produktów i usług, a także potwierdza ich jakość i znaczenie. Znak Promocyjny „Nad Białą Przemszą” ma wymiar lokalny i jest pierwszym krokiem ku budowaniu Marki Miejsca, która ma bardzo duży wpływ na decyzje konsumpcyjne, inwestycyjne i biznesowe. Dlatego właśnie warto utożsamiać produkt z miejscem, z regionem, zwłaszcza, że w dobie globalizmu coraz lepsze notowania ma regionalizm.

Konkurs na Znak Promocyjny „Nad Białą Przemszą” jest organizowany z myślą o producentach, usługodawcach, organizacjach i osobach, które poprzez swoje działania w sferze społecznej i ekonomicznej przyczyniają się do budowy pozytywnego wizerunku swoich gmin i miejscowości. Produkty wyróżnione Znakiem „Nad Białą Przemszą” były i będą promowane przez Stowarzyszenie LGD „Nad Białą Przemszą” zarówno w Polsce jak i za granicą.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie oraz o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Uroczyste zakończenie konkursu nastąpi 22 września br. w Trzyciążu podczas imprezy „Nadprzemszański Festiwal Smaku” i Święto Ziemniaka w Trzyciążu.

LGD Nad Białą Przemszą

Dokumenty do pobrania:

IV-edycja_konkursu_na_produkt_lokalny_-_regulamin.doc

Formularz-zgłoszeniowy—Produkt-Lokalny-IV-edycja.doc