Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szkoła przy Mariackiej będzie przygotowana dla małych dzieci

Główna treść

Szkoła przy Mariackiej będzie przygotowana dla małych dzieci

Równocześnie z projektem utworzenia nowego zespołu szkolno-przedszkolnego w Wolbromiu trwają prace koncepcyjne i projektowe, zmierzające do pełnego rozdzielenia części budynku szkoły przy ul. Mariackiej przeznaczonej dla przedszkolaków i starszych. Plan przewiduje nie tylko odrębne pomieszczenia do nauki dla sześciolatków, ale także osobne wejście, szatnie, sanitariaty i korytarze tylko i wyłącznie dla najmłodszych.

Ideą utworzenia strefy tworzonej w budynku SP1 dla sześciolatków jest to, aby małe dzieci praktycznie nie miały kontaktu ze starszymi. Planuje się dla nich osobne wejście – od strony północnej (od Biedronki). Szatnie, sale lekcyjne i korytarz, a także przystosowane do wielkości dzieci toalety dla dziewczynek i chłopców będą oddzielone od pozostałej części szkoły specjalnymi drzwiami, za które starsi uczniowie i osoby nieuprawnione nie będą miały wstępu. Dzieci będą korzystały z doskonale wyposażonych w odpowiednie pomoce sal lekcyjnych, przystosowanych do potrzeb edukacji przedszkolnej. W cieplejsze dni będą też mogły korzystać z pięknego placu zabaw przed szkołą i boiska. Plan przewiduje także, że SP 1 zostanie wyposażona w kuchnię i stołówkę, by dzieci miały zapewnione 3 posiłki dziennie. Wszystkie konieczne do wykonania przed nowym rokiem prace adaptacyjne będą zrealizowane w wakacje.

– Godziny funkcjonowania oddziału przedszkolnego zostaną dostosowane do potrzeb rodziców, oczywiście w granicach rozsądku – zapowiada burmistrz Adam Zielnik, pytany o ten problem przez rodziców.

Dokładnie na tej samej zasadzie przygotowano wydzieloną część szkoły dla oddziału przedszkolnego w budynku przy ul. Pod Lasem, w którym uczą się i bawią bezpiecznie starsze przedszkolaki, czyli 6-latki, które nie poszły jeszcze do szkoły i 5-latki. Rozwiązanie to sprawnie funkcjonuje już od dwóch i pół roku.