Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szkolne obchody Dnia Niepodległości

Główna treść

Szkolne obchody Dnia Niepodległości

Za nami święto narodowe – 11. listopada obchodziliśmy już 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po dziesiątkach lat zaborów. Obchodom towarzyszyły mniejsze i większe uroczystości – wszystko po to, by w radosnej atmosferze, z szacunkiem dla przeszłości, docenić wolność, która jest dla nas współczesnych tak naturalna i oczywista, że niemal nie zauważana, a nawet nadużywana… Jako pierwsi swoją relację z okolicznościowej akademii nadesłali nam uczniowie z Wierzchowiska. Oto ona:

Jestem Polakiem i wszystko, co polskie jest moje i niczego się wyrzec nie mogę.”  7 listopada w Zespole Szkół w Wierzchowisku miała miejsce uroczysta akademia związana z obchodami 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas IV i V pod kierunkiem pań: Barbary Szybalskiej i Anny Lekston zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej.

Młodzi aktorzy odegrali scenki obrazujące drogę Polaków do wolności. Uroczystość uświetniły nasze największe szkolne talenty wokalne: Klaudia Grojec i Natalia Balik. Dziewczęta zaśpiewały kilka przebojów o ojczyźnie, m. in. „Biały krzyż,” „Pytasz mnie o Polskę,” wzbudzając duży aplauz wśród publiczności. Apel zakończyło wystąpienie pana dyrektora, Leopolda Straszaka, który dziękując uczniom za zaangażowanie w przygotowanie programu artystycznego, podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami na temat historii Polski i współczesnego patriotyzmu.

A. Lekston, B. Szybalska