Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szlachetna Paczka w Wolbromiu po raz drugi. Potrzebni wolontariusze!

Główna treść

Szlachetna Paczka w Wolbromiu po raz drugi. Potrzebni wolontariusze!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy najuboższym prowadzony od 2001 r. przez Stowarzyszenie Wiosna, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. W ramach akcji osoby potrzebujące otrzymują paczki z artykułami pierwszej potrzeby odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. W tym roku akcja dotrze do nas po raz drugi. We wrześniu rusza nabór wolontariuszy do prowadzenia akcji – także w Wolbromiu.

W 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, w tym 15 z gminy Wolbrom, które wolontariusze wytypowali jako najbardziej potrzebujące pomocy.  Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. Osób. Swoją szlachetną paczkę przygotowali m.in. prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także piłkarze Borrussi Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy – Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców.




Chcesz dołączyć do Drużyny Marzeń? Już dziś zostań SuperW!
SuperW to wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI. To on spotyka się z potrzebującymi rodzinami i wspiera darczyńcę w przygotowaniu jak najlepszej pomocy. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone 18 lat i wypełnić formularz internetowy.

Zadania wolontariusza:
•    działa w okresie wrzesień – grudzień,
•    bierze udział w dwóch szkoleniach przygotowujących do roli SuperW,
•    odwiedza potrzebujące rodziny i razem z liderem podejmuje decyzję o włączeniu ich do projektu,
•    pomaga w znalezieniu darczyńców dla rodzin ze swojego rejonu,
•    kontaktuje się z darczyńcą i wspiera go w przygotowaniu pomocy,
•    dostarcza paczki do rodzin, a darczyńcy wysyła prezent – relację z wręczenia paczek rodzinie.

Aplikuj jeśli:
•    masz ukończone 18 lat,
•    masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi,
•    jesteś dobrze zorganizowany,
•    bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich owoce.

Co możesz zyskać:
•    radość niesienia pomocy,
•    szansę sprawdzenia się w działaniu,

•    możliwość działania w zespole ludzi z pasją.

Organizatorzy akcji apelują: Podejmij wyzwanie i dołącz do Drużyny SuperW już dziś!
Wejdź na stronę www.superw.pl  i wypełnij formularz aplikacyjny!