Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szymon Skalski z Zarzecza mistrzem świata

Główna treść

Szymon Skalski z Zarzecza mistrzem świata

W Japonii rozstrzygnięto dziś czwartą edycję największego turnieju we freestyle footballu Red Bull Street Style. Najbardziej utalentowani freestyle’owi piłkarze z 30 krajów świata pozywali swoje niesłychane umiejętności w żonglerce piłką na uznawanym za najbardziej prestiżowy turnieju świata. Wśród nich znalazła się dwójka Polaków. Miło nam donieść, że po raz kolejny niedościgłym mistrzem okazał się Szymon Skalski z Zarzecza!

Na arenie gmachu Świątyni Zojoji i Tokyo Tower w Tokio 18 i 19 września wystąpili najlepsi freestyle’owi piłkarze z całego świata. W turnieju wzięła udział dwójka Polaków: Kalina Matysiak i Szymon Skalski. W utytułowanym gronie sędziów zasiedli między innymi mistrz świata we freestyle footballu Michał Rycaj oraz zwycięzca piłkarskich mistrzostw świata w 2006 roku Marco Materazzi z Włoch. Tytułu mistrza Red Bull Street Style z Włoch z 2012 roku bronił Kotaro Tokuda z Japoni. Po zaciętej walce zarzeczanin pokonał w półfinale mocno dopingowanego reprezentanta gospodarzy, a następnie mistrzowsko wygrał finał z Carlosem „Charly” Iacono. Tym samym po raz drugi został mistrzem świata.

Szymon Skalski trenuje freestyle football od 2005 roku. Obecnie jest niekwestionowanym mistrzem Polski, zdobywa laury na arenach Europy, a w 2011 roku udało mu się sięgnąć po tytuł Mistrza Świata w „Battle” – najtrudniejszej kategorii w tym sporcie.

Gratulujemy sukcesu!

 
Ewa Barczyk
 

Zobacz relację z japońskiego turnieju: http://www.redbull.com/pl/pl/stories/1331611732250/red-bull-street-style-na-zywo-live