Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Tam wrzucisz zakrętki!

Główna treść

Tam wrzucisz zakrętki!

– Dziękujemy Wam serdecznie za przybycie, to była przyjemność występować dla Was. Przekażcie dalej informacje o tej akcji. Pamiętajcie, że każda zakrętka jest ważna. Razem możemy więcej – podsumowali niedzielny koncert wolbromscy artyści popularyzujący zbiórkę zakrętek, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc dla niepełnosprawnych dzieci.

Przypominamy: Akcję regularnej zbiórki plastikowych nakrętek, z której dochód w 100% przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci, na terenie Wolbromia rozpropagowała młodzież ze znanego z różnych artystycznych dokonań chrześcijańskiego zespołu „Agnus Dei”, działającego przy parafii pod wezwaniem świętej Katarzyny w Wolbromiu. W ramach popularyzacji akcji na scenie DK w Wolbromiu odbył się specjalny koncert, podczas którego młodzież z zespołów: Agnus Dei, Actus Animi oraz kółka teatralnego „Wyimaginowani” pod kierownictwem Agnieszki Maj zachęcali do przyłączenia się do akcji jak najliczniejszego grona wolbromian.

W ostatnich dniach w różnych miejscach naszego miasta pojawiły się specjalnie oznakowane – charakterystyczne pojemniki do zbiórki zakrętek. Poświęćmy zatem chwilę uwagi i czasu, wysegregujmy z innych odpadów zakrętki i w ten sposób zasilajmy konto fundacji „Bez tajemnic”. Środki ze sprzedaży tych surowców wtórnych przeznaczane są na zakup m.in. wózków inwalidzkich dla dzieci. Od początku trwania akcji w naszym mieście mieszkańcom Wolbromia udało zebrać się ponad 7 tys. kg zakrętek i pomóc kilku podopiecznym fundacji.

Ewa Barczyk

Dzięki Programowi „Aktywne TRI” Zespół Agnus Dei zorganizował

NOWE MIEJSCA ZBIÓRKI ZAKRĘTEK!

Duże metalowe beczki na zakrętki stoją przed:
– sklepem Avita
– obok kontenerów na śmieci na osiedlach:
-Chrobrego
-Skalska
-Łokietka

Kartonowe niebieskie pudełka ustawione są natomiast w Wolbromiu w sklepach:
-Lewiatan
-Wafelek
-Cukiernia u Piputy (rYNEK)
oraz w dwóch sklepach w Łobzowie

Placówki oświaty, w których młodzież zbiera zakrętki to:
-Szkoła Podstawowa nr 1
-Zespół Szkół pod Lasem
-Szkoła Podstawowa w Łobzowie
-Szkoła Podstawowa w Jeżówce
-Szkoła Podstawowa w Porębie Dzierżnej
-Szkoła Podstawowa w Porębie Górnej
-Gimnazjum nr 4
-Zespół Szkół Wolbrom