Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Targowisko wolbromskie czynne również w piątki i soboty

Główna treść

Targowisko wolbromskie czynne również w piątki i soboty

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu ze strony konsumentów jak i handlujących Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik poszerzył usługi handlu na wolbromskim targowisku o kolejne dni. Zgodnie z decyzją burmistrza handlowym dniem na targowisku jest najbliższy piątek 24.04 oraz sobota 25.04.2020, przy czym godziny otwarcia, asortyment oraz obostrzenia obowiązują takie jak w czwartek 23 kwietnia.

– Podczas handlu obowiązują obostrzenia analogiczne jak w sklepach wielkopowierzchniowych, czyli min. 15 m2 na jedną osobę, jednoczesna obecność przy jednym stoisku max 3 osób (za to odpowiadają handlujący). Oczywiście obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zachowujemy 2 m odległości od drugiej osoby – przypomina burmistrz Adam Zielnik. 
– Bardzo proszę o przestrzeganie powyższych zasad, jak również stosowanie się do zaleceń administratora i obsługi targowiska. Przypominam, że targowisko jest monitorowane, a w przypadkach kłopotliwych obsługa będzie mogła wezwać Straż Miejską lub Policję. Rozszerzenie dopuszczalnego asortymentu handlowego będzie wprowadzane sukcesywnie wraz z luzowaniem obostrzeń epidemiologicznych przez rząd – informuje burmistrz Zielnik.