Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Tenisiści stołowi z Łobzowa najlepsi w powiecie

Główna treść

Tenisiści stołowi z Łobzowa najlepsi w powiecie

Na odbywających się w dniach 6 i 7 marca w Olkuszu Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odnieśli sukces, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Indywidualnie, Zofia Kwiatkowska została mistrzynią powiatu, spośród 24. uczestników, Olaf Rydzyk zajął wysokie 3 miejsce a Konrad Dudek – 9 na 34 startujących. Dziewczęta z łobzowskiej szkoły w składzie: Zosia Kwiatkowska i Karolina Pluta najlepsze były także w klasyfikacji drużynowej.Dużym sukcesem zakończyła się także gra chłopców. Olaf RydzykKonrad Dudek i Piotr Gamrot zajmując II miejsce zostali wicemistrzami rozgrywek powiatowych.
Zdobyte, wysokie miejsca pozwoliły zakwalifikować się do zawodów regionalnych. W rozegranych 14 marca 2017 roku w Choczni zawodach, Zofia Kwiatkowska zajęła indywidualnie wysokie – II miejsce, natomiast Olaf Rydzyk, punktowane siódme miejsce.
Za osiągnięcia w zawodach tenisa stołowego Burmistrz Adam Zielnik zaprosił tenisistów do UMiG, by wręczyć im listy gratulacyjne z najlepszymi życzeniami dalszych sukcesów. Dodatkową nagrodą był czek wartościowy w wysokości 500 złotych przekazany placówce na ręce dyrektora Daniela Malinowskiego.