Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Trwa 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Główna treść

Trwa 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Od godzin rannych w całej Polsce, jak również w Mieście i Gminie Wolbrom trwa 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Organizatorem 29 Finału na Ziemi Wolbromskiej jest ponownie #4928 Sztab Wolbrom prowadzony przez Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy na czele z Tomaszem Płaszczykiem, przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu, instytucji i przedsiębiorstw z całego regionu oraz ludzi dobrej woli. Podobnie jak w latach ubiegłych, honorowy patronat nad 29 Finałem WOŚP objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Przed nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo się cieszę i jednocześnie serdecznie gratuluję organizatorom na czele z Tomkiem Płaszczykiem, że znaleźli siłę, energię i determinację w tak trudnym czasie, tak trudnym okresie pandemii, koronawirusa, lockdownu, ograniczeń itd. dali radę zorganizować u nas w Wolbromiu Sztab i Finał WOŚP. Jeszcze raz serdecznie Wam gratuluję, kibicuję Wam ze wszystkich sił, życzę, że pomimo bardzo, bardzo trudnych warunków tegoroczny Finał, właśnie na przekór tej trudnej sytuacji, okazał się jeszcze bardziej owocny, aby był jeszcze bardziej skuteczny, żebyście zebrali jeszcze więcej środków niż do tej pory. Cel szczytny, jak co roku, ale w tym roku ze względu na ogólnoświatową pandemię, czyli problemy zdrowotne całej populacji naszej planety, problemy zdrowotne całej Polski. Ten aspekt zdrowotny jest tym bardziej widoczny, tym bardziej godny docenienia. Mam nadzieję, że nasi Mieszkańcy Miasta i Gminy Wolbrom jak zwykle wykażą się otwartym, ciepłym, pełnym współczucia i zrozumienia drugiego człowieka SERCEM, hojnością. Jestem przekonany, że staną na wysokości zadania i szczodrze zasilą ten Finał WOŚP. Oczywiście, ja również tego dokonam. Mam nadzieję, i jestem przekonany, że będzie to kolejny sukces Orkiestry u nas w Wolbromiu. Po raz kolejny udowodnimy, że potrafimy się zjednoczyć w szczytnej idei, szczytnym celu i nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym. Wszystkiego najlepszego – życzył Organizatorom, Wolontariuszom oraz Mieszkańcom Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Przekaz burmistrza Wolbromia Adama Zielnika  z okazji 29 Finału WOŚP.

Dziś na scenie w Domu Kultury odbędą się 3 koncerty. Zacznie o 13:30 zespół BLACK STAGE, zamykać będzie zespół AFTERNOON, a w centrum, około godziny 16:00 wystąpi zespół YELLOW HORSE! Wszystkie koncerty będzie można zobaczyć poprzez streaming na kanale youtube oraz facebook. WOŚP Wolbrom – Sztab 4928 – transmisja online ze sceny DK Wolbrom na:https://youtu.be/rEFcryaJ00I

W planach jest tradycyjne światełko do nieba, poprzedzone korowodem oświetlonych aut przemieszczających się po ulicach Wolbromia. Tym razem światełko będzie bez fajerwerków i najprawdopodobniej nie wrócimy już do tych tradycji – oznajmił Tomasz Płaszczyk.

Przypomnijmy. W ubiegłorocznym 28 finale WOŚP, przeznaczonym na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, wolbromianie wsparli kwotą aż 86.334,15 złotych! To było ponad 30 tys. zł. więcej niż podczas finału 2019 roku. 

Galeria zdjęć z 28 Finału WOŚP w Wolbromiu (kliknij)

Poniżej kika ujęć z dziesiejszej kwesty na rzecz WOŚP.