Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Trwają zapisy do przedszkoli

Główna treść

Trwają zapisy do przedszkoli

1 marca ruszyły zapisy dzieci do przedszkoli na następny rok szkolny. Jak co roku rodzice wraz z przyszłymi przedszkolakami będą mogli przyjść na dni otwarte, podczas których będzie okazja do zapoznania się z ofertą placówki jak również możliwość obejrzenia sal, w których pociechy będą spędzały czas.

Od 1 do 31 marca potrwają zapisy do Przedszkola Publicznego nr 2, które zostało włączone do Zespołu Szkół pod Lasem. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli poznać warunki placówki podczas dni otwartych zaplanowanych na 11 i 12 marca w godzinach 10.00- 11.30. Karty zgłoszeniowe można pobrać w budynku szkoły i przedszkola – tam też można je złożyć.

Zapisy dzieci do Przedszkola Publicznego Nr 1 w Wolbromiu przy ul. Piłsudskiego 25 będą trwały również od 1 do 31 marca. Dni otwarte w przedszkolu odbędą się 18 i 19 marca o godz. 9.30. Karty zgłoszeniowe można otrzymać w placówce.


Do końca marca przyjmowanie kart zgłoszeniowych odbywać się będzie w Przedszkolu przy Zespole Szkół w Gołaczewach. Karty zgłoszeniowe można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej placówki www.zsgolaczewy.pl. Dni otwarte dla zainteresowanych rodziców i ich dzieci odbędą się od 10 do 12 marca w godzinach 9.00 – 15.30.

W gminie Wolbrom działają również dwa przedszkola niepubliczne, które są alternatywą dla zainteresowanych taką ofertą rodziców. Zapisy do Niepublicznego Przedszkola w Kąpielach Wielkich odbywać się będą od 1 do 30 kwietnia. Dni otwarte zaplanowano w każdy wtorek kwietnia od 14.00-15.30. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem tel. 32 611 04 79. W Przedszkolu Niepublicznym „Mistrzowie zabawy” w Wolbromiu przy ul. Ordona 2 zapisy rozpoczną się od połowy marca, a dzień otwarty odbędzie się 18 marca o godz. 9.00. Liczy się kolejność zgłoszenia. Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 888-903-905.

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej, to przełomowy moment w życiu dziecka i jego rodziców. Stanowi on często pierwszą okazję do kontaktu z grupą społeczną. Aby ułatwić dzieciom proces przyszłej adaptacji i zapoznać z nowym miejscem, jakim jest przedszkole zachęcamy do wzięcia udziału w dniach otwartych, które odbywać się będą w wyżej wymienionych terminach. Zajęcia takie będą dla dzieci okazją do zapoznania się z przedszkolem i jednocześnie dostarczą maluchom pozytywnych skojarzeń z nowym miejscem.

Greta Fałda