Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Trzech laureatów z gminy Wolbrom w konkursie KRUS

Główna treść

Trzech laureatów z gminy Wolbrom w konkursie KRUS

Już po raz dziewiąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, który w 2019 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów konkursu etapu terenowego, organizowanym przez Placówkę Terenową KRUS w Wolbromiu, znalazło się aż trzech uczniów z gminy Wolbrom.

Jak poinformował nas Kierownik PT KRUS Wolbrom Michał Mrówka, konkurs poprzedziły pogadanki tematyczne zorganizowane w 14 szkołach wiejskich z pięciu okolicznych gmin. Na konkurs, który upłynął z dniem 31 marca, wpłynęło aż 2️8️6️ prac z 2️1 szkół, wykonanych w przeróżnych technikach m.in. w ceramice i efekcie 3D. Wśród laureatów, znalazło się aż trzech uczniów szkół wolbromskiej gminy. 

A oto wyniki etapu terenowego:
Kategoria młodszych dzieci:

  1. Zofia Antonik, klasa I, SP Rodaki
  2. Wiktor Gajda, klasa I, SP Braciejówka
  3. Kuba Skałka, klasa I, SP Zarzecze

Kategoria starszych uczniów:

  1. Natalia Dela, klasa VII, SP Wierzchowisko
  2. Oliwia Chmura, klasa V, SP Kąpiele Wielkie
  3. Nina Pasternak, klasa VII, SP Zadroże.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przeprowadzany jest dwuetapowo. Etap regionalny/wojewódzki oraz ogólnopolski.
Wszystkie zgłoszone prace oceniły już komisje regionalne, a najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Laureaci każdego ze szczebli otrzymają nagrody, a finał etapu centralnego będzie miał miejsce w Warszawie, gdzie autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gala z wręczeniem nagród z etapu terenowego odbędzie się 31 maja w Wierzchowisku.