Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: TURNIEJOWE ZMAGANIA AKTYWNYCH RODZICÓW

Główna treść

TURNIEJOWE ZMAGANIA AKTYWNYCH RODZICÓW

W sobotę 27.06.2020 r. na boisku w Łobzowie odbył się organizowany przez naszą Akademię II Turniej Rodzinny – “Aktywny Rodzic”. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu w ramach Programu “Sport dla Wszystkich”. Już po raz drugi w historii naszej Akademii rywalizowali rodzice naszych młodych piłkarzy. Tatusiowie, wujkowie oraz starsi koledzy naszych Adeptów toczyli sportową walkę a żeńskie grono widzów dzielnie im kibicowało.

W tym roku szeregi Rodziców zasilili Radni naszej Gminy Zdzisław Pasich i Marcin Maciora prezentując swoją grą wysoki piłkarski poziom.
W sportowej rywalizacji uczestniczyło 5 dobrze znanych na całym Świecie Klubów:
Atalanta BC na czele z Trenerem Łukaszem Strózikiem,
Juventus F.C. z Trenerem Sławomirem Pabianem,
Real Madryt prowadzony przez Trenera Mariusza Porębskiego,
Atlético Madryt wraz z Trenerem Sylwestrem Cupiałem,
oraz SSC Napoli z Trenerem Grzegorzem Smolakiem.
Emocji nie brakowało. Nie brakowało również zaangażowania. Ciekawe akcje, determinacja, walka – to wszystko towarzyszyło trzymającym w napięciu meczom rozegranym w systemie każdy z każdym.
Widać było, że wszystkie drużyny podeszły bardzo poważnie do piłkarskich zmagań. Jeżeli ktoś myślał, że to tylko zabawa i że zabraknie dobrej gry i pięknych bramek – nic bardziej mylnego – obiektywnie trzeba przyznać, że w tej edycji Turnieju Rodzinnego mieliśmy najwyższy sportowy poziom w dotychczas rozgrywanych turniejach rodzinnych. Po każdym kończącym spotkanie gwizdku sędziego widać było duże zmęczenie zawodników, które szybko mijało wraz z pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym kolejne spotkanie – wracały siły i wielka wola walki aż “kości trzeszczały”.
Najważniejsze jest jednak to, że oprócz świetnego widowiska Rodzice zadbali również o fajną atmosferę zarówno na boisku, trybunach a także podczas grillowanego poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za udział w zawodach, za ambitną walkę i przede wszystkim za dobrą zabawę bo przecież to było celem tego spotkania.
Dziękujemy również Prezesowi Klubu Olimpia Łobzów – Panu Ireneuszowi Dobrkowi za udostępnienie boiska.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
I miejsce – Juventus F.C.
z tą samą liczbą punktów ex aequo:
II Miejsce – Atlético Madryt
II Miejsce – Real Madryt
III Miejsce – Atalanta BC
IV miejsce – SSC Napoli

Tekst i foto: WAP Wolbrom