Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich Amanda Trawińska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”

Główna treść

Uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich Amanda Trawińska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”

Decyzją Głównego Sądu Konkursowego w Warszawie praca Amandy otrzymała III miejsce w II kategorii wiekowej w XXXIII edycji 2019/2020 Ogólnopolskiego konkursu dla Młodzieży Szkolnej. Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych i odbywał się w dwóch etapach, w pierwszym – regionalnym, uczestniczyły dwie uczennice z naszej szkoły. Pod koniec grudnia 2019 roku prace Sylwii Srogi z klasy III i Amandy Trawińskiej z klasy IV zostały przesłane do siedziby Zarządu Okręgowego LOP w Krakowie.

Tam, decyzją Małopolskiego Sądu Konkursowego, uczennica klasa IV, Amanda Trawińska, zajęła III miejsce w województwie, natomiast Sylwia Sroga, uczennica klasy III, za swoją pracę plastyczną – 6. miejsce.
Wyróżnione i nagrodzone w etapie wojewódzkim prace zostały następnie wysłane do ZG SITLiD w Warszawie i wzięły udział w drugim etapie konkursu, czyli w etapie ogólnopolskim.
Z ogromną radością i dumą przyjęliśmy informację, że Amanda Trawińska za swoją pisemną pracę ,,Leśni lotnicy” otrzymała wysokie, III miejsce na szczeblu centralnym.
Z pewnością jury konkursowe zachwyciły starannie wyselekcjowane treści merytoryczne pracy wzbogacone bogatą, piękną szatą graficzną i okazami przyrodniczymi, które sprawiły, że taka praca nie mogła być nie zauważona ze względu na zawartość merytoryczną pracy, estetykę jej wykonania i dbałość o każdy szczegół oraz ogromny wkład pracy uczennicy, która włożyła wiele trudu, serca i poświęcenia.
Wielka szkoda, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju laureatka nie mogła osobiście wziąć udziału w uroczystej gali podsumowania konkursu w Warszawie. Rok rocznie uroczystość odbywa się w Domu Technika w Warszawie, a organizatorami są: Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody.
Amanda, drogą korespondencyjną, otrzymała gratulacje i podziękowania od Przewodniczącego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Prezesa Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz członków głównego Sądu Konkursowego w Warszawie.
W tym ogromnym sukcesie Amandy mają też swój udział rodzice, którzy mobilizują swoją córkę do pracy, uwrażliwiają na piękno przyrody i pomagają w jej odkrywaniu oraz nauczycielka przyrody, Pani Zdzisława Posełek – opiekunka Szkolnego Koła LOP w Kąpielach Wielkich, która dostrzega w uczniach potencjał i możliwości, uczy pracowitości i wytrwałości, z pasją ukazuje bogactwo, piękno i różnorodność przyrody, wszczepia chęć rywalizacji i pomaga w odnoszeniu sukcesów.
W minionym tygodniu laureatka odebrała paczkę z nagrodami, która została przysłana z Warszawy.