Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Uczyli dzieci jak pomagać

Główna treść

Uczyli dzieci jak pomagać

Kolejny raz niezawodna i chętnie dołączająca do różnych akcji firma TRI Poland postanowiła wesprzeć osoby, które chcą zrobić coś pożytecznego dla dzieci. Dzięki środkom pozyskanym z programu grantowego było możliwe zrealizowanie pomysłu dwóch pracownic firmy, które postanowiły nauczyć maluchy zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wzywania odpowiednich służb ratunkowych. Do akcji bez wahania dołączyli ratownicy medyczni, którzy poprowadzili zajęcia.

Pracownice TRI Poland – Magda Janus oraz Marta Pogłódek podczas dwudniowego spotkania z najmłodszymi uczniami ZS Pod Lasem przekazały dzieciakom niezbędne informacje, jak można komuś pomóc w razie nieszczęśliwego wypadku oraz jak wezwać odpowiednią pomoc. Program obejmował grupy zarówno z przedszkola jak i ze szkoły. Aby dać dzieciom jak najwięcej pożytecznych informacji, spotkanie podzielono na dwie części. Środki przekazane przez firmę TRI Poland w wysokości 1000 zł zostały przeznaczone na zakup plansz edukacyjnych „Pierwsza pomoc”, przypinek z numerami alarmowymi, mini karetek oraz bandaży. Dyrektor Waldemar Smoter zasponsorował apteczki mobilne oraz stacjonarne do przedszkola oraz szkoły, a firma Itcom ufundowała dyplomy dla dzieci.
Bardzo cieszy fakt, że dwóch ratowników medycznych zgodziło się bezinteresownie przeprowadzić zajęcia.

Podczas spotkania z pracownikami Tri Poland oraz ratownikami medycznymi dzieci uczyły się jak wezwać pomoc, jaki numer telefonu należy wybrać, co zrobić w przypadku krwotoku z nosa, jak opatrzyć ranę i jak usztywnić złamana rękę, korzystając z tego, co mamy do dyspozycji w danym momencie, a także jak zareagować, kiedy ktoś leży na ulicy.

Przy okazji organizatorki składają serdecznie podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym możliwa była realizacja pomysłu, w szczególności: firmie TRI Poland – za wsparcie finansowe, Karolowi Szwejowi oraz Andrzejowi Żabie, którzy znaleźli czas, aby przyjść do przedszkolaków i prowadzić szkolenie oraz firmie Itcom za ufundowanie dyplomów.

Gratulujemy świetnego pomysłu!

Greta Fałda