Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Udane III Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom

Główna treść

Udane III Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom

W dniu 17 marca 2019 r. w hali sportowej przy ZSP ul. Mariackiej, po raz III odbyły się Otwarte Mistrzostwa Regionalne OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom – Adama Zielnika. W zawodach udział wzięło 186 zawodniczek i zawodników z 11 klubów Oyama Karate: z Lublińca, Sosnowca, Tychów, Herbów, Brzeszcz, Kalwarii Zebrzydowskiej, Proszowic, Racławic, Milówki, Olkusza i Wolbromia.

Sędzią Głównym zawodów był Shihan Bogusław Plewka 5 dan z Lublińca. Sędziami centralnymi byli: Sensei Danuta Fyda-Granek 4 dan – Tychy, Sensei Marek Wawrzyński 2 dan – Brzeszcze, Sensei Mariusz Sukmanowski 2 dan – Herby. Zawody sprawnie prowadzili: Pani Marta Skalniak oraz Pan Grzegorz Furgaliński
Głównym organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate w Wolbromiu na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan. Partnerami  zawodów byli: Dyrektor  ZSP w Wolbromiu Stanisław Tomasz Kołodziej, Dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu Piotr Gamrot, Pan Jakub Grzanka -Firma Galam, Pani Agnieszka Szwagierczak -Agencja Ubezpieczeniowa. 
Mistrzostwa zostały dofinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Wolbrom. Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, który został uhonorowany przez Sensei Kazimierza Skalniaka podziękowaniem za patronat i pomoc w organizacji zawodów. 
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw (zwycięzca w dwóch kategoriach) okazał się Sempai Jakub Jurczyk z Olkusza, który z rąk Burmistrza Adama Zielnika otrzymał okazały puchar.
Na podium nie zabrakło zawodników z Wolbromia, którzy zdobyli łącznie osiem medali. 
Weronika Juras – 2 miejsce,  Konkurencja: KOBUDO – Kat: I Juniorzy starsi open, 
Aleksandra Zielnik – 1 miejsce, Konkurencja: KATA – Kat: III Młodziczki-kolorowe pasy,
Jakub Papaj –  2 miejsce, Konkurencja: KATA- Kat: II Juniorzy-kolorowe pasy,
Filip Papaj  – 2 miejsce, Konkurencja: KATA- Kat: I Młodzicy-kolorowe pasy,
Zofia Habryn – 1 miejsce, Konkurencja: KATA- Kat:  Kadetki-białe pasy,
Katarzyna  Banasiewicz – 3 miejsce, Konkurencja: KATA- Kat: Młodziczki-kolorowe  pasy,
Szymon  Palusiński – 1 miejsce,  Konkurencja: KATA- Kat: Kadeci-białe pasy,
Bartosz  Palusiński – 2 miejsce,  Konkurencja: MAKIWARA – Kat: Dziecko Open.

– Dziękujemy wszystkim szefom ośrodków, sędziom, trenerom i opiekunom za owocną współpracę. Dziękujemy za Patronat medialny: Redaktorowi Naczelnemu Wieści Wolbromskich – Wojciech Szota, właścicielowi portalu społecznościowego Ziemia Olkuska – Adrian Broda, Gwarek Olkuski – Redaktorce Naczelnej – Anna Mucha. Zawodnikom gratulujemy zdobytych pucharów, a rodzicom i opiekunom dziękujemy za liczne przybycie i doping – dziękował  Kazimierz Skalniak. – Zarząd Jurajskiego Klubu Oyama Karate po wstępnych konsultacjach z Burmistrzem  Miasta i Gminy Wolbrom, podjął decyzję, że zwróci się do Prezesa Zarządu OYAMA PFK Jana Dyducha z propozycją  zorganizowania w Wolbromiu XXVI Mistrzostw Polski OYAMA PFK w Kata w 2020 roku. Nowa Hala Sportowa w Wolbromiu i bardzo dobra współpraca z UMiG oraz z Zespołem Szkolno Przedszkolnym i Domem Kultury w Wolbromiu stwarza warunki do zorganizowania tak prestiżowych zawodów – poinformował  Sensei Kazimierz Skalniak.

Wyniki zawodów

Zapraszamy do galerii zdjęć!