Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Udany sylwester na wolbromskim Rynku

Główna treść

Udany sylwester na wolbromskim Rynku

Jak co roku mieszkańcy naszej gminy witali nowy rok na różne sposoby. Jedni na zorganizowanych balach, inni w domówkach. Dla licznej grupy mieszkańców doskonałą alternatywą pożegnania starego i powitania nowego roku okazał się „Sylwester pod chmurką” na płycie wolbromskiego Rynku.


Zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika sylwester pod gołym niebem był strzałem w dziesiątkę. Na powitanie nowego roku przybyło bardzo dużo osób, od rodzin z dziećmi po dorosłą młodzież i seniorów. Wszyscy uczestnicy mogli bawić się do bardzo różnej muzyki oraz wziąć udział w kilku grupowych zabawach. Doskonałe przeboje dla każdej grupy wiekowej zaprezentowane przez znanego Dj Barana sprawdziły się znakomicie i doskonale rozgrzały publiczność. Podczas trwania 4 godzinnej imprezy, można było też coś zjeść na ciepło i rozgrzać się grzanymi napojami alkoholowymi.
Na chwilę przed oczekiwanym momentem imprezy, z balkonu urzędu, burmistrz Adam Zielnik, zastępczyni burmistrza Bożena Konieczna oraz przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Żurek złożyli najlepsze życzenia noworoczne, po czym nastąpiło wspólne odliczanie do przeskoku w nowy rok. O północy, ze stanowiska Dj Barana zostały odpalone bezhukowe fontanny iskier. Wkrótce rozbłysły też fajerwerki przyniesione prywatnie przez hucznie świętujących uczestników zabawy sylwestrowej.

-To był bardzo dobry pomysł, super było. Pięknie gratulujemy udanej imprezy. Cieszymy się, że po wielu latach sylwester wrócił na wolbromski rynek – słychać było wśród komentarzy zadowolonych uczestników.

Impreza plenerowa odbyła się na wyłączonej z ruchu aut, płycie rynku. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała liczna grupa mundurowych w tym: JRG PSP Wolbrom, OSP Chrząstowice, OSP Dłużec, OSP Domaniewice, OSP Gołaczewy, OSP Łobzów, OSP Poręba Dzierżna, OSP Sulisławice, OSP Strzegowa, OSP Zasępiec, OSP Zarzecze, OSP Wolbrom, Straż Miejska, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.

Galeria zdjęć na:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=740763498077195&set=pcb.740764344743777