Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ulica Leśna gotowa

Główna treść

Ulica Leśna gotowa

W połowie września bieżącego roku rozpoczęto remont drogi powiatowej nr 1145K- części ul. Leśnej w Wolbromiu na odcinku od ul. Skalskiej do Sportowej. Dziś, po kilku tygodniach wytężonych prac remont zakończono, a 200. metrowy, wcześniej pełny dziur i pofałdowań odcinek Leśnej został pokryty gładkim asfaltem oraz nowym chodnikiem i zaczął tym samym przypominać wyremontowany w ubiegłym roku pozostały – odcinek ul. Leśnej i Młyńskiej, zmodernizowany w ramach gminnej IV schetynówki.

Wykonawcą modernizacji powiatowego odcinka ul. Leśnej było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „Myszków” Sp. z o.o., które złożyło najkorzystniejszą spośród trzech złożonych ofert. Przypomnijmy, że świeżo wyremontowany odcinek Leśnej, który kosztował przeszło 230 tys. zł, z czego połowę pokryje Gmina Wolbrom, z dniem 1 stycznia 2016 roku, dzięki porozumieniu ze Starostwem Powiatowym oraz po podjętym uchwałom przejdzie na własność Gminy Wolbrom.

Uzupełnienia ciągu pieszego kostką zakupiona przez mieszkańców dokonaja pracownicy MZGKiM po zakończeniu prac przy budowie chodnika w Zarzeczu.