Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Umowa na basen kryty podpisana!

Główna treść

Umowa na basen kryty podpisana!

Potwierdzają się słowa burmistrza Wolbromia, Adama Zielnika o tym, że w Wolbromiu będziemy mieli jeden z najnowocześniejszych w swojej kategorii kryty basen w Europie! I to już w maju 2020 roku. Stosowną umowę na wykonanie zadania pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku basenu przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu” Burmistrz zawarł z wyłonioną w drodze przetargu firmą SPEC BAU Polska Sp. z o.o. z Brzezinki w dniu 19 sierpnia.

Firma spod Oświęcimia wykona prace kosztem 12.663.944,35 zł. brutto w terminie do końca maja 2020 roku.
Na wyczekiwaną z utęsknieniem inwestycję, burmistrz Adam Zielnik pozyskał preferencyjną pożyczkę z Konsorcjum Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Stowarzyszenia Samorządowego Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju w Suchej Beskidzkiej w łącznej kwocie 8,1 mln. zł. Dodatkowe 3,5 mln zł. to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki Warszawy, którą „wyjeździł” z Warszawy dyrektor Domu Kultury Piotr Gamrot.
Basen krytej pływalni został wyłączony z użytkowania w listopadzie 2017 roku.

– Basen musiał zostać zamknięty, gdyż jak wykazała ekspertyza, konstrukcja dachu groziła już zawaleniem, a ja takiego niebezpieczeństwa na korzystających bym nie sprowadził! – wyjaśnia Adam Zielnik. – Czekaliśmy 40 lat, to jeszcze dziewięć miesięcy nikogo nie zbawi. Natomiast gwarantuję, że w podzięce za cierpliwość nasi Mieszkańcy dostaną jeden z najnowocześniejszych w swojej kategorii kryty basen w Europie. Liczę też na to, iż obecne zniecierpliwienie przełoży się na późniejszą frekwencję na basenie, a przynajmniej przy kasie – podkreśla z uśmiechem burmistrz.

Po spotkaniu związanym z podpisaniem umowy, burmistrz Wolbromia oraz wiceprezes firmy SPEC BAU Polska wspólnie z pracownikami UMiG, dyrektorem Domu Kultury oraz projektantem obiektu z firmy TKHolding-Architecture dokonali wizji lokalnej w terenie.
Zgodnie z projektem TKHolding -Architecture, obok basenu sportowego z 6 torami pływackimi, obiekt przewiduje: strefę „spray park” dla najmłodszych dzieci, saunarium z sauną rytualną oraz niewielką siłownią. Saunarium to jedna z ważniejszych stref tego obiektu. Zaprojektowane w myśl zasad poprawnego saunowania, posiadać będzie saunę rytualną, strefę schładzania, wypoczywalnię oraz dwie sauny rozgrzewkowe (suchą i parową). Do tego przestrzeń relaksacyjna z mini barem oraz rzutnikiem wyświetlającym widoki egzotycznych plaż. Nie zabraknie jacuzzi i innych urządzeń, jak na przykład wanna z przeciwprądem. Całość obiektu zostanie przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

W poniższej galerii, obok zdjęć ze spotkania i wizji lokalnej w terenie, prezentujemy wizualizacje obiektu krytego basenu autorstwa TKHolding-Architecture.