Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Umowy na dwie nowe inwestycje DK

Główna treść

Umowy na dwie nowe inwestycje DK

Dyrektor DK w Wolbromiu Piotr Gamrot podpisze w najbliższy czwartek umowę z Marszałkiem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie dwóch projektów zakwalifikowanych w lipcu ubiegłego roku przez Radę Programową LGD Nad Białą Przemszą do dalszej oceny w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu Małych Projektów 2013. Wśród 17 zakwalifikowanych projektów znalazły się wtedy się aż 3 wnioski wolbromskiego Domu Kultury.

Na pozycji trzynastej – znalazło się marzenie licznych wolbromskich tenisistów – projekt modernizacji kortu tenisowego przy DK i basenie. Kwota dofinansowania wyniesie 50 tys. zł. Tenisiści z Wolbromia będą się cieszyć odnowionym obiektem już w lecie tego roku. Kolejnym etapem, który planuje dyrektor Piotr Gamrot będzie ubieganie się o środki na specjalny namiot – balon, który pozwoli na korzystanie z kortu także w warunkach zimowych i w czasie deszczu. Na najbliższej, piątkowej sesji Rada Miejska podejmie uchwałę w sprawie wyrażenia woli budowania jeszcze jednego, podobnego obiektu – tym razem zlokalizowanego w sołectwie Poręba Dzierżna. Ewentualna inwestycja miałaby być również współfinansowana w wys. 80 % ze środków unijnych w ramach działania „Odnowa wsi” z PROW poprzez wniosek zlożony do LGD Nad Białą Przemszą.

Wszystkie trzy wnioski przeszły pozytywnie ocenę formalną w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i na podstawie podpisanych umów z Marszałkiem projekty będą realizowane.

Ewa Barczyk