Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Uroczyste obchody 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Główna treść

Uroczyste obchody 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości

W ramach przygotowań do obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się konkurs na projekt koszulki patriotycznej, który zostanie uznany za oficjalne logo obchodów 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości na terenie Miasta i Gminy Wolbrom. Młodzież z wolbromskiego ZS zachęca do liczniejszego niż zwykle udziału w lokalnych uroczystościach 11 listopada oraz do wywieszenia flag państwowych na wszystkich domach w naszej gminie.

Na konkurs skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych napłynęło 13 prac wykonanych przez zespoły klasowe, zadaniem których było opracowanie projektu graficznego obejmującego dowolny motyw patriotyczny.

Biorąc pod uwagę zgodność prac z regulaminem, Komisja Konkursowa w składzie: Renata Kaczmarczyk, Agata Pabian i Wiesław Biernacki postanowiła przyznać:

Miejsce I – klasie 2b Zespołu Szkół w Wolbromiu pod kier. pani Elżbiety Kowal-Siewiorek
Miejsce II – klasie 4 Technikum Zespołu Szkół w Wolbromiu pod kier. pani Marii Korczyńskiej
Miejsce III – klasie 1a Gimnazjum Zespołu Szkół im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu pod kier. pani Agaty Piwowarczyk

Komisja Konkursowa przyznała jednocześnie trzy nagrody:
za I miejsce – bilety na koncert zespołu LUXTORPEDA (dla całej klasy)
za II i III miejsce –bilety na dowolny seans filmowy w wolbromskim Kinie RADOŚĆ (dla całej klasy)

Zgodnie z regulaminem zwycięski projekt został uznany za oficjalne logo obchodów 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości na terenie Miasta i Gminy Wolbrom. W celu jego rozpropagowania w dniu Święta Niepodległości organizatorzy umożliwiają nadruk zwycięskiego logo na koszulkach. Każdy, kto chce posiadać taką patriotyczną koszulkę zapraszany jest do Domu Kultury. Ważne, aby przyniesione do nadruku koszulki były jasnego koloru.

Organizatorami konkursu na projekt koszulki patriotycznej był Dom Kultury wspólnie z Zespołem Szkół i Urzędem Miasta i Gminy Wolbrom. Publiczne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w Domu Kultury w Wolbromiu w dn. 11.11.2013r. o godz. 16:00. Zapraszamy.

Apelujemy też do mieszkańców, aby w wyrazie patriotyzmu udekorowani swoje domy narodowymi barwami. Niech 11 listopada Wolbrom bedzie miastem biało-czerwonym! Młodzież – zachęcając do akcji – będzie rozdawała mieszkańcom ul. Krakowskiej flagi, które na jej prośbę zakupił Urząd Miasta i Gminy W Wolbromiu. – Krakowska to główna ulica Wolbromia – chcemy, żeby była symbolicznie biało-czerwona – tłumaczy Anna Pasternak, nauczycielka historii w wolbromskim ZS, koordynatorka akcji.

Wiesław Biernacki

Zwycięskie projekty: