Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Utrudnienia na dworcu autobusowym w Krakowie

Główna treść

Utrudnienia na dworcu autobusowym w Krakowie

11 marca ruszył remont górnej płyty Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie. W związku z tym, pasażerowie podróżujący do Krakowa muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają najprawdopodobniej do początku czerwca. Stanowiska znajdujące się dotychczas na górnej płycie zostaną przeniesione na ul. Wita Stwosza. Busy do Wolbromia odjeżdżają z dolnej płyty dworca lub Ogrodowej.

Wszystkie autobusy, które dotychczas wyruszały z tego miejsca w trasę wyjeżdżają z tymczasowych stanowisk usytuowanych przy ulicy Wita Stwosza.
Oznacza to, że ulega zmianie organizacja ruchu na ul. Wita Stwosza. W okresie tymczasowej organizacji ruchu wprowadzone zostaną następujące zmiany:

1. Obszar Dworca Autobusowego MDA w Krakowie został rozszerzony o teren położony przy ul. Wita Stwosza, pozostający w dyspozycji MDA S.A., na który tymczasowo zostały przesunięte stanowiska do odprawy autobusów, mieszczące się dotychczas na górnej płycie Dworca MDA.

2. W rejonie terenu położonego przy ul. Wita Stwosza będzie obowiązywać zatwierdzona przez ZIKiT organizacja ruchu.

Część busów do Wolbromia odjżdża z dolnej płyty dworca, a część z ul. Wita Stwosza. Warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż po przebudowie obiektu, dzięki jego większej powierzchni usprawniony zostanie ruch i komfort podróżnych. Póki co, wybierając się w podróż warto przyjść na dworzec nieco wcześniej, by spokojnie dotrzeć na tymczasowy przystanek i znaleźć swój autobus.

Planowany czas przebudowy nawierzchni górnej płyty Dworca MDA w Krakowie to trzy miesiące i powinien zakończyć się na początku czerwca.

źródło: Wrota Małopolski