Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Uwaga na próbę oszustwa!

Główna treść

Uwaga na próbę oszustwa!

Otrzymaliśmy telefoniczną informację, że wczoraj w Wolbromiu, w domach przy ul. 20-Straconych pojawiła się kobieta rzekomo zbierająca dla NFZ informacje o zdrowiu 50-latków. Kobieta nie legitymowała się żadnym dokumentem, ale mieszkańców informowała, że prowadzi badania na zlecenie urzędu miasta. Informujemy, iż tutejszy urząd nie zlecał tego typu badań, a kobieta była prawdopodobnie oszustką. Zalecamy ostrożność przy wpuszczaniu podejrzanych osób do domu!

Według naszej telefonicznej informatorki nachalnej kobiecie udało się wejść do kilku domów przy ul. 20 Straconych. Nie wiemy jakie skutki mogła, bądź może w przyszłości przynieść ta wizyta. Informujemy, że ani burmistrz Jan Łaksa, ani żaden z wydziałów Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu nie delegował żadnej osoby w celu wizytowania mieszkańców i prowadzenia jakichkolwiek ankiet, a wczorajsze zajście było próbą oszustwa.

Osoby, które zetknęły się z domniemaną ankieterką powinny poinformować o tym organa ścigania, a przede wszystkim uważać na niepewne kontakty z osobami mogącymi być oszustami.