Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: VI Festyn Rodzinny w Gołaczewach

Główna treść

VI Festyn Rodzinny w Gołaczewach

Święto Rodziny to cykliczna impreza organizowana przez Dyrekcję, Radę Rodziców oraz Społeczność Szkolną Zespołu Szkół w Gołaczewach. Niedziela 10 czerwca br., na którą zaplanowana była tegoroczna impreza, powitała nas pięknym słońcem. Tradycyjnie jak w poprzednich latach, słoneczny dzień sprzyjał rozrywkom na świeżym powietrzu i wspólnej integracji.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawczyń program artystyczny złożony z występu wokalno – tanecznego i recytacji wierszy poświęconych rodzinie. Z kolei uczennice klasy VI Ola i Natalia zaprezentowały piosenkę Majki Jeżowskiej „A ja wolę moją mamę”. Uczniowie klasy IV i VI zaśpiewali „Piosenkę dla taty”. Swoim wykonaniem wzbudzili zachwyt zgromadzonej publiczności. O dobrą zabawę przybyłych na Festyn Rodzinny zadbał Maciek z klasy V, który przygotował opowieść z dreszczykiem. Natomiast uczennice klas I – VI SP żywiołowym tańcem, wprowadziły uczestników festynu w wesoły nastrój.
Wspólna zabawa, radość, gorąca rodzinna atmosfera sprawiła, że wszystkie rodziny wspaniale się bawiły. Dzieci wraz z rodzicami mogły wykazać się umiejętnościami sportowymi, aktywnie wypocząć i walczyć o miano „Najlepszej Sportowej Rodziny” oraz Puchar Dyrektora Szkoły. Rodziny uzdolnione plastycznie prezentowały swój talent w konkursie „Rodzinne wakacje”. Przygotowane atrakcje : malowanie twarzy, karuzela, zjeżdżalnia, dmuchany zamek do skakania, euro bungee, przejażdżka konna sprawiły wiele radości najmłodszym. Podziw wzbudził pokaz walk karate i zabytkowy samochód strażacki OSP z Bukowna. Zachwycający i oryginalny „Złomek” był idealnym tłem do pamiątkowych, rodzinnych fotografii w stylu retro.
Z głębi serca dziękujemy niezawodnym Panom Strażakom z OSP z Gołaczew, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania Festynu Rodzinnego. Uatrakcyjnili imprezę prezentując sprzęt oraz przedstawili pokaz sprawności bojowej.
W trakcie festynu można było degustować potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gołaczew oraz posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez Rodziców, zjeść hot-doga, smażoną kiełbaskę, kaszankę, loda, watę cukrową…
Nadzwyczaj dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, która kusiła atrakcyjnymi nagrodami. Jednak największe emocje czekały uczestników na zakończenie loterii, kiedy to Pan Dyrektor Szkoły, Robert Kozłowski, wylosował „szczęśliwe numerki”, których posiadacze otrzymali główne nagrody m.in.: smartfon i tablet.
Festyn Rodzinny w Gołaczewach to wspólna i niezapomniana zabawa, dzięki której rodzice mogą dzielić się radością ze swoimi pociechami. Dlatego warto było współuczestniczyć w niebywałej i wyjątkowej lokalnej imprezie środowiskowej, która integruje lokalną społeczność i jest niepowtarzalnym Świętem Rodziny, bo przecież jak głosi znane porzekadło: „Rodzina to największy skarb !”.
I to właśnie rodzinom obecnym na naszym szkolnym święcie, przybyłym uczestnikom z całej gminy Wolbrom, a przede wszystkim organizującym je, serdecznie dziękował na zakończenie Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski.

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce.”
Cyprian Kamil Norwid

Pan Dyrektor Robert Kozłowski, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Gołaczewach serdecznie dziękują sponsorom, którzy zasługują na słowa uznania, niezawodnie wspierając działania szkoły. Podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy udzielili nam wsparcia:
• Firma „Linter” Dariusz Łazarczyk
• Firma „Interkrąż” sp. z.o.o
• Firma Handlowo – Usługowa Robert Dorobisz
• Firma „Interkonekt” Tomasz Furman, Paweł Barczyk
• Sklep Spożywczo -Przemysłowy Halina Rolka
• Zakład Cukierniczy „Romis” – Owoce w czekoladzie Artur Pajkiert
• Zakład Wędliniarski Jan Kiwior
• Agencja Ochrony „Argos” Dariusz Szczęśniak
• Sklep Spożywczo – Przemysłowy Grażyna i Maciej Skalscy
• Firma „Bartex” Bartosz Żurek
• oUtLiNe computers – Tomasz Płaszczyk
oraz partnerom wspomagającym organizację Festynu Rodzinnego:
◦ Koło Gospodyń Wiejskich z Gołaczew
◦ Druhowie z OSP Gołaczewy

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na Festynie Rodzinnym w Gołaczewach. Już teraz gorąco zapraszamy !

GALERIA ZDJĘĆ: