Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: VI Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2018

Główna treść

VI Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2018

W Domu Kultury odbyła się VI edycja Małopolskich Impresji Poetyckich Osób Niepełnosprawnych. Konkurs recytatorski, którego organizatorami są WTZ w Lgocie Wolbromskiej działający w strukturze PSONI Koło w Wolbromiu oraz Dom Kultury w Wolbromiu od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem. W tegorocznym wydarzeniu kulturalnym wzięli udział podopieczni z 22 placówek specjalnych województwa małopolskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz MiG Wolbrom Pan Adam Zielnik.
Motywem przewodnim konkursu recytatorskiego była twórczość wybitnych polskich noblistów Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, jak również poezja znakomitego Zbigniewa Herberta, którego to rok 2018 uhonorowano jego imieniem. W trakcie trwania konkursu mieliśmy możliwość podziwiać nie tylko umiejętności recytatorskie, które były prezentowane przez osoby niepełnosprawne na wysokim poziomie artystycznym, ale również bliżej poznaliśmy biografię trójki wspaniałych polskich poetów.
Wszystkim uczestnikom, opiekunom, gościom, darczyńcom, wolontariuszom oraz patronom medialnym, którzy brali udział w naszym wydarzeniu serdecznie dziękujemy.

Wyniki VI Małopolskich Impresji Poetyckich Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2018.

Wyróżnienia:

  • Nosel Krystyna z DPS Olkusz
  • Jastrzębski Arkadiusz z WTZ Radwanowice
  • Słonina Dariusz -z ŚDS Bochnia

I miejsce Grzegorz Stachowicz z WTZ Rzędowice
II miejsce Anastazja Dybkowska z ŚDS Wolbrom
III miejsce Bartłomiej Rams z OREW Wolbrom

WTZ Lgota Wolbromska

GALERIA ZDJĘĆ: