Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: VI Wolbromska Ciężka Dycha już w najbliższą niedzielę – zapraszamy

Główna treść

VI Wolbromska Ciężka Dycha już w najbliższą niedzielę – zapraszamy

W niedzielę (19 maja) odbędzie się wielkie święto biegania – czyli szósta edycja „Wolbromskiej Ciężkiej Dychy”. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wraz z organizatorami oraz biegaczami zrzeszonymi w „Wolbrom Team” serdecznie zapraszają do udziału w tym święcie biegowym. Zgodnie z tradycją odbędzie się bieg główny na dystansie 10 km, bieg towarzyszący na dystansie 5 km i oczywiście marsz NW na dystansie 5 km. Start rozpocznie się o godzinie 14.30.
Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika.

W ramach biegu głównego na 10 km zostaną rozegrane Mistrzostwa Miasta i Gminy Wolbrom.
Zanim rozpoczną się zawody „Ciężkiej Dychy”, w południe na płycie stadionu rywalizować będą również najmłodsi biegacze. Organizatorzy przygotowali dla nich biegi w grupach wiekowych:
 Szkraby 0-3 lat,
 Skrzaty 4-5 lat,
 Ancymony 6-8 lat,
 oraz Urwisy 9+ lat.
Zapisy pociech od godz. 11:00-12:00. Rozpoczęcie biegów dla dzieci zaplanowano na godz. 12:15. Każde dziecko otrzyma: koszulkę, medal i słodkości, a po biegu również nagrody (w drodze losowania). 
Na uczestników „Ciężkiej Dychy” czekają cenne nagrody, a dla widzów wiele różnych atrakcji. Wśród nich zaplanowano występy: 7th Step i hip-hop, ZPiT Wolbromiacy, pokazy UKS Judo, zumba Klaudia Piotrowska, prezentacja samochodów pożarniczych.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w zawodach oraz kibicowania sportowcom! Emocji z pewnością nie zabraknie!