Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: VI Wolbromska Ciężka Dycha za nami

Główna treść

VI Wolbromska Ciężka Dycha za nami

Bieg pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika już od lat cieszy się zainteresowaniem. W dniu 19 maja na stadion WKS Przebój w Wolbromiu przybyło 179 biegaczek i biegaczy, głównie z województwa śląskiego i małopolskiego, którzy wystartowali w trzech kategoriach: biegu 10 km, biegu 5 km i marszu Nordic Walking na 5 km. Trasa w porównaniu do roku poprzedniego została zmodyfikowana i była bardziej trailowa.

Jak twierdzą biegacze łatwo nie było, zwłaszcza na podbiegach. W biegu na 10 km wystartowało 95 osób, w tym 74 mężczyzn i 21 kobiet. Trasy nie udało się ukończyć trzem osobom. Dystans 5 km biegu pokonało 62 soby- 37 mężczyzn i 25 kobiet. Z kolei Nordic Walking przyciągnął 22 osoby – 8 mężczyzn i 14 kobiet.

Bieg dla dzieci przyciągnął prawdziwe tłumy, gdyż do „walki” o medal” stanęło prawie 180 małych sportowców. Najmłodsza – siedmiomiesięczna uczestniczka pokonała dystans u mamy na rękach. Najstarsze dziecko miało 13 lat. Na mecie oprócz upragnionego medalu czekały cukierki, lizaki, słodkie bułki i oczywiście… dumni rodzice! Podczas całej imprezy odbyło się również losowanie dla najmłodszych. 52 osoby odeszły z dodatkową nagrodą. Dzieci mogły również obejrzeć pokazy taneczne lub sportowe, poskakać na dmuchańcu lub wziąć udział w zabawach organizowanych przez animatora.
Pogoda dla biegaczy była jak na zamówienie. Było słonecznie i ciepło, a padający przez kilkadziesiąt minut deszczyk w żaden sposób nie przeszkodził w zawodach i jedynie co, troszkę orzeźwił zmęczonych biegiem uczestników.

Zawody w imieniu patronującego imprezie Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika otworzyła Agnieszka Gołembiowska-Karoń Zastępca Kierownika USC w Urzędzie Miasta i Gminy w Wolbromiu dając wszystkim sygnał do startu. Po nieco ponad godzinie biegacze dotarli do mety. Czekał tam na nich posiłek regeneracyjny. Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów odbyło się losowanie nagród i voucherów. Krótko po tym wręczone zostały także podziękowania za wsparcie biegu.

Dekoracji zwycięzców dokonała w imieniu Burmistrza MiG Wolbrom Pani Agnieszka Gołembiowska-Karoń oraz Prezes Klubu Sportowego Wolbrom Team Tomasz Rogóż.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami. Dodatkowo dla Mistrza i Mistrzyni Gminy Wolbrom przypadły czeki w wysokości 250 zł ufundowane przez Sponsorów.
Mistrzem Gminy Wolbrom został Mateusz Grzanka, natomiast Mistrzynią Gminy Wolbrom Beata Pepera.