Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: VIII Festyn Rodzinny w Gołaczewach – korespondencja

Główna treść

VIII Festyn Rodzinny w Gołaczewach – korespondencja

Święto Rodziny to cykliczna impreza organizowana przez Dyrekcję, Radę Rodziców oraz Społeczność Szkolną Zespołu Szkół w Gołaczewach. W tym roku spotkanie Rodzin odbyło się po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Niedziela 12 czerwca br., na którą zaplanowana była tegoroczna impreza, powitała nas tradycyjnie pięknym słońcem. Słoneczny dzień sprzyjał rozrywkom na świeżym powietrzu i wspólnej integracji mieszkańców okolicznych miejscowości. Powodem do świętowania był obchodzony 26 maja Dzień Matki, 1 czerwca Dzień Dziecka i przypadający 23 czerwca Dzień Ojca.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach, Pan Robert Kozłowski, który powitał zebranych i zachęcił ich do udziału w przygotowanych na ten dzień licznych atrakcjach.

Wystąpili uczniowie klas I ‑ VI Szkoły Podstawowej w Gołaczewach, którzy zaprezentowali program wokalno – taneczny zrealizowany pod opieką swoich nauczycieli. Konferansjerzy Ewa i Krzysztof, w formie koncertu życzeń dla rodziców, dedykowali prezentacje artystyczne przygotowane przez naszych uczniów. Szkolnych artystów z przejęciem obserwowali ich najbliżsi.  Występy zakończył zespół „Kwadrance” z Wolbromia, młodzi artyści pod kierunkiem instruktor, pani Katarzyny Gałązki – Biedul przygotowali dla nas pokaz taneczny.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu korzystali z przejażdżek konnych. Wiele emocji wywoływały rozgrywane konkurencje sportowe. Wśród przygotowanych atrakcji dla najmłodszych wielką furorę robiła zjeżdżalnia, duży plac zabaw, rodeo, zabawy w pianie oraz eurobungee. Dużą radość, szczególnie najmłodszym dzieciom, sprawiało malowanie twarzy.

Dużą popularnością cieszył się konkurs plastyczny „To jest właśnie moja rodzina” – praca przestrzenna. Widoczne było, że wspólna praca rodziców i dzieci bardzo integruje rodziny i sprawia im olbrzymią radość.

Przez cały czas trwania festynu można było degustować potrawy przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gołaczew oraz posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez Rodziców, zjeść hot-doga, smażoną kiełbaskę, lody, watę cukrową… Atrakcją VIII Festynu Rodzinnego był przyjazd grupy motocyklistów z Wolbromia na wzbudzających zachwyt pojazdach.

Nadzwyczaj dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa „Szczęśliwy Los III”, która kusiła ciekawymi nagrodami. Jednak największe emocje czekały uczestników na zakończenie loterii, kiedy to wylosowano „szczęśliwe numerki”, których posiadacze otrzymali główne nagrody m.in.: dwa tablety, telefon, słuchawki, pendrive’y, powerbanki.

Z głębi serca dziękujemy niezawodnym Panom Strażakom z OSP z Gołaczew i Chrząstowic, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania Festynu Rodzinnego. Uatrakcyjnili imprezę prezentując sprzęt oraz przedstawili pokaz działań i sprawności bojowej.

To był niezapomniany, słoneczny dzień, który wywołał wiele uśmiechów wśród licznie przybyłych uczestników z terenu całej gminy Wolbrom. Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Gołaczewach, to wspaniała okazja do integracji rodzin i lokalnej społeczności. I to właśnie Rodzinom przybyłym na to szkolne święto, a przede wszystkim organizującym je, serdecznie dziękował na zakończenie Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski. Ta wspaniała impreza środowiskowa nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowali się w jej przygotowanie i przeprowadzenie Rodzice uczniów z naszej szkoły, KGW z Gołaczew, druhowie z OSP Gołaczewy i Chrząstowice, dzieci, młodzież, wszyscy pracownicy szkoły oraz darczyńcy, dzięki którym mogliśmy przygotować Festyn Rodzinny.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na Festynie Rodzinnym w Gołaczewach. Już teraz gorąco zapraszamy !

Dyrektor Pan Robert Kozłowski, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Gołaczewach serdecznie dziękują sponsorom, którzy zasługują na słowa uznania, niezawodnie wspierając działania szkoły. Podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy udzielili nam wsparcia:

 • Firma „LINTER” – Pan Dariusz Łazarczyk
 • Firma „INTERKRĄŻ” – Państwo Jolanta i Łukasz Żyła
 • Firma „KUŚTRANS” – Pan Zdzisław Kuś
 • Firma „INTERKONEKT” Wolbrom
 • Agencja Ochrony „ARGOS” – Pan Dariusz Szczęśniak
 • Firma Handlowo Usługowa – Pan Robert Dorobisz
 • Firma „LINOSZCZEL” – Państwo Marzena i Adam Gamrat
 • Sklep Spożywczo – Przemysłowy Chełm – Pani Alina Rolka
 • Zakład Wędliniarski – Pan Jan Kiwior z Gołaczew
 • Firma „BARTEX” – Pan Bartłomiej Żurek
 • Owoce w czekoladzie – Pan Artur Pajkiert z Gołaczew

Partnerzy wspomagający organizację Festynu Rodzinnego

 • Koło Gospodyń Wiejskich z Gołaczew
 • Ochotnicza Straż Pożarna z Gołaczew
 • Ochotnicza Straż Pożarna z Chrząstowic
 • Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy
 • Państwo Marta i Krzysztof Radomek z Gołaczew

Galeria zdjęć (kliknij)