Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W Domu Kultury rękodzieło wraca do łask – korespondencja

Główna treść

W Domu Kultury rękodzieło wraca do łask – korespondencja

Wspólna pasja jaką jest rękodzieło to wspaniała okazja na spotkanie, które po raz kolejny odbyło się w Wolbromiu. Spotkania zainicjowane przez dwie pasjonatki rękodzieła Joannę Starzyk – Szpuga i Gabrielę Gorgoń, odbywają się cyklicznie raz w miesiącu. Taką formą spędzania wolnego czasu zainteresowały się mieszkanki gmin: Wolbrom, Pilica, Gołcza, Sułoszowa,Olkusz a także Sosnowiec i wielu innych. Niewątpliwie w organizacji pomagają portale społecznościowe, jak np. Facebook.

Rękodzieło wraca do łask i staje się coraz bardziej modne. W trakcie spotkań Panie nie tylko prezentują swój dorobek artystyczny, ale również opowiadają  jak rozpoczęła się ich przygoda z szydełkiem, czy drutami. Jedną nauczyła babcia, drugą koleżanka a kolejna jest samoukiem. Co ciekawe każda z Pań bardzo chętnie dzieli się tajnikami swojego warsztatu. W trakcie spotkań jest wiele radości i śmiechu, bo okazuje się, że szydełko można trzymać na rożne sposoby, a oczka na drutach przerabiać po heretycku. Zaskakujące jest to, że materiał do tworzenia jest wszędzie, praktycznie w zasięgu ręki. Przeczytaną gazetę można zwinąć w rurki i pleść, tak jak kiedyś wyplatano wiklinę, stoik po dżemie można pięknie ozdobić techniką decoupage i już kawa pięknie prezentuje się na kuchennej półeczce. Samodzielnie wykonana rzecz jest wspaniałym prezentem w który oprócz pomysłu i zdolności włożono wiele serca. Podczas spotkań znika bariera wiekowa. Najmłodsza uczestniczka ma zaledwie 11 lat a jej prace są godne pochwały.

Każde spotkanie to nowy temat. Była już nauka robienia skarpet na drutach z żyłką, frywolitka czółenkowa, frywolitka igłowa, wspólne dzierganie szala na szydełku. Rozmowy o nitkach, włóczkach, szydełkach itp. zdają się nie mieć końca, a czas w miłym towarzystwie szybko mija. Snują się nie tylko nici, ale również plany na następne spotkane, które odbędzie się 11 stycznia o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Domu Kultury. Wszystkie chętne osoby zapraszamy z włóczką, szydełkiem albo drutami oraz z własnym kubkiem i łyżeczką. Gwarantowana miła atmosfera i kreatywne spędzenie wolnego czasu. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 506 498 296. Bieżące informacje o spotkaniach można znaleźć też pod adresem https://www.facebook.com/WolbromskieSpotkaniaRobotkowe

Joanna Starzyk – Szpuga