Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W mieście Wolframa i Hilarego

Główna treść

W mieście Wolframa i Hilarego

W Publicznym Przedszkolu im. Misia Uszatka w Wolbromiu dbają, żeby każde dziecko wiedziało sporo o miejscowości, w której mieszka. Stąd właśnie organizowane cyklicznie Dni Małego Wolbromianina, podczas których mali obywatele dowiadują się w ciekawej formie szczegółów dotyczących historii, legend i elementów tradycji swojej małej ojczyzny.

W gronie zaproszonych przez przedszkolaków gości nie zabrakło osoby dla miasta i gminy bardzo ważnej – burmistrza Adama Zielnika, który podkreślał, że jego zadaniem jest przede wszystkim praca dla dobra mieszkańców i rozwoju wszystkich miejscowości wchodzących w skład Gminy Wolbrom.

Nasze zdolne maluchy pokazały gościom i swoim kolegom pięknie przygotowane przedstawienie o historii powstania Wolbromia: braciach Wolframie i Hilarym i roli króla Władysława Łokietka w lokacji Wolbromia, a także prezentowały najważniejsze wiadomości o mieście. Nie zabrakło konkursów sprawdzających wiedzę dzieci i wesołej zabawy w rytm regionalnej muzyki. Z pewnością mali uczestnicy przedszkolnych obchodów Dnia Małego Wolbromianina zapamiętają ten dzień i nabyte w nim informacje o miejscu swojego zamieszkania.  

O tym jak było pięknie i ciekawie świadczą zdjęcia w naszej galerii, do oglądania których serdecznie zapraszamy!

Powiązana galeria