Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W Wolbromiu działa pierwszy klub malucha

Główna treść

W Wolbromiu działa pierwszy klub malucha

Na przestrzeni kilku ostatnich lat ogromną popularnością cieszą się kluby malucha. Oferują one nie tylko opiekę nad dzieckiem – co jest szalenie ważne dla zapracowanych rodziców, ale również całą gamę zajęć rozwijających dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Potrzeba stworzenia takiego miejsca nasiliła się również w Wolbromiu. Przy wsparciu władz lokalnych powstał więc pierwszy klub dziecięcy, do którego mogą uczęszczać dzieci już od 12 miesiąca do 3 roku życia.

W dzisiejszych czasach zapracowani rodzice szukają sposobu aby na czas swoich zawodowych zajęć zostawić pociechę pod dobrą opieką. Nie zawsze młoda rodzina ma możliwość skorzystania z pomocy babci czy dziadka. Świetną alternatywą stały się więc kluby malucha. Jest to dobre rozwiązanie, bo najmłodsze dzieci nie tylko spędzają czas pod fachową opieką i mają zapewnione bezpieczeństwo, ale także dostają szansę na kontakt z rówieśnikami i mnóstwo świetnej zabawy. Dla wszystkich rodziców szukających wsparcia w zakresie opieki nad małymi dziećmi mamy dobrą wiadomość. W Wolbromiu dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy powstał pierwszy klub malucha „Karolcia” mieszczący się przy ulicy Wodnej 1. Klub wpisany został do rejestru żłobków i klubów dziecięcych, dzięki czemu rodzice dzieci uczęszczających do klubu mogą otrzymać wsparcie z Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 176 zł na każde dziecko.

Burmistrz Wolbromia – Jan Łaksa oraz Naczelnik Wydziału Edukacji -Dorota Świerczek mieli okazję zobaczyć klub malucha podczas niedawnej wizyty w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mistrzowie Zabawy”. W październiku odbyło się bowiem uroczyste pasowanie na przedszkolaka, którego za pomocą symbolicznego ołówka dokonała Dyrektor Halina Popiel. Dzieci ubrane w piękne stroje śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Honorowi goście – Burmistrz Jan Łaksa i Pani Naczelnik Dorota Świerczek wręczyli dzieciom dyplomy oraz słodkie upominki. Burmistrz wyraził chęć wsparcia dla przedszkola oraz nowo otwartego klubu malucha.

Przy okazji Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mistrzowie Zabawy” serdecznie dziękują Burmistrzowi oraz Pani Naczelnik za przybycie i serdecznie zapraszają na kolejne uroczystości, które w przyszłości będą organizowane w przedszkolu i klubie.

Greta Fałda


Więcej informacji na przedszkolewolbrom.pl