Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W Wolbromiu odbędzie się konferencja „Borelioza-cicha epidemia”

Główna treść

W Wolbromiu odbędzie się konferencja „Borelioza-cicha epidemia”

Jura Krakowsko-Częstochowska to jeden z regionów szczególnie zagrożony występowaniem kleszczy, a co za tym idzie – możliwością zarażenia się bardzo poważną chorobą, jaką jest borelioza. Warto się więc dowiedzieć, czym jest ta choroba, jakie konsekwencje może nieść za sobą oraz jak się przed nią chronić. Doskonałą okazją do tego jest konferencja „Borelioza – cicha epidemia”, która odbędzie się w Wolbromiu 28 maja 2019 r. Zapraszamy!

Gościem specjanym konferencji w Wolbromiu będzie dr n. med. Maria Bortel-Badura, która jest specjalistą farmakologii klinicznej oraz lekarzem chorób wewnętrznych Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Maria Bortel-Badura posiada również dyplom Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w zakresie Prawa w ochronie zdrowia. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie pracując jako Specjalista ds. badań klinicznych, Koordynator Badań Klinicznych oraz Dyrektor Medyczny w międzynarodowych koncernach farmaceutycznych. Jest członkiem licznych Towarzystw Naukowych w tym: Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich. Ponadto jest orędowniczką naturalnej suplementacji, wspomagającej pracę całego organizmu.

Borelioza – cicha epidemia

  • Czujesz się osłabiony?
  • Masz bóle głowy, stawów, mięśni?
  • Pogorszył Ci się wzrok?
  • Masz problemy z koncentracją i pamięcią?
  • Źle śpisz, mocno się pocisz, gorzej słyszysz?
  • Masz szumy w uszach?
  • Masz kołatanie serca?
  • Masz uczucie drętwienia i mrowienia?
  • Zmagasz się z depresją?

W trakcie konferencji dowiesz się o: diagnozowaniu i leczeniu boreliozy, o sytuacji w Polsce, o terapiach, mechanizmach działania antybiotyków, diecie, wzmacnianiu odporności, usuwaniu pasożytów jako istotnego elementu w trakcie leczenia, zastosowaniu ziół i naturalnych preparatów wspomagających leczenie boreliozy.

Konferencja skierowana jest dla wszystkich. Polska jest uznana za teren endemiczny dla boreliozy. Dlatego tak ważna jest edukacja. Borelioza to choroba wielopostaciowa. To wieloukładowa choroba bakteryjna z trudną diagnostyką serologiczną, jej objawy obejmują także skórę, stawy, układ krążenia i układ nerwowy. Imituje większość chorób. Wywołuje symptomy podobne do grypy. Charakterystyczny rumień występuje tylko w 30 procentach. Niestety, do zarażenia przyczyniają się nie tylko kleszcze i nie trzeba wchodzić do lasu. Kleszcz nie musi wbić się w ciało, wystarczy, że na skórze złoży swoje odchody i to już może spowodować zakażenie. Siedliskiem bakterii jest treść przewodu pokarmowego kleszcza.

Zachęcamy do udziału w konferencji, gdyż dowiesz się, jakie stanowi zagrożenie borelioza, oraz jak się przed nim ustrzec i co robić, w razie zachorowania.

Konferencja „Borelioza – cicha epidemia”

Gdzie? – DOM KULTURY  w Wolbromiu  ul. Leśna 2, 32-340 Wolbrom
Kiedy? – 28 maja 2019r.
O której?  – 17.45 – 21.00
Gość  specjalny: dr n. med. Maria Bortel – Badura -lekarz chorób wewnętrznych specjalista farmakologii klinicznej.
Koszt cegiełki: 20 zł

Organizator: Paulina Rygol tel. +48 728807488, paulina.rygol@whlf.eu

Ilość miejsc ograniczona, konieczna rejestracja internetowa przez stronę  bit.ly/whlf  lub kontakt telefoniczny.

Konferencja prowadzona jest w ramach europejskiego cyklu Kampanii Społecznej „Żyję Świadomie” fundacji World Healthy Living Foundation. Kampania “Żyję Świadomie” zapoczątkowana 2015 roku z miesiąca na miesiąc zwiększa swój zasięg. Początkowo wiedzę o tej podstępnej chorobie szerzono w kilku większych miastach. Obecnie konferencje „Borelioza – cicha epidemia” odbywają się średnio w 30 lokalizacjach miesięcznie.