Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wakacyjny weekend pełen atrakcji

Główna treść

Wakacyjny weekend pełen atrakcji

Wakacje rozpoczęte, a lato w pełni. Nic dziwnego, że to właśnie najlepszy sezon na organizowanie różnorakich festynów plenerowych czy sportowych. Ubiegły weekend obfitował w tego typu wydarzenia. Dopisująca pogoda zachęcała do wzięcia w nich udziału.

W sobotę 29 czerwca, prawdziwe tłumy zawitały na wolbromski basen. W dniu inauguracyjnym sezonu letniego na otwartej pływalni atrakcji było co niemiara. Za jedną złotówkę można było nie tylko popluskać się w krystalicznie czystej wodzie, ale także pobawić się na odbywającym się festynie.

Zabawy i animacje przygotowało Studio Artystyczne Ochy i Achy, oprawę muzyczną, fotobudkę 360 i dmuchany plac zabaw zapewniła firma DJ K7 Sosen Group. Można było też coś przekąsić. Nietypowy food truck – „Przystanek PRL”- czyli stary autobus przerobiony na minirestaurację plenerową z tarasem widokowym na dachu zabezpieczyło Bistro u Mocnych z Klucz.

Letni sezon na basenie w Wolbromiu uważam za otwarty – oznajmił Burmistrz Radosław Kuś, który wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Moniką Krzywańską oraz Prezes WZWKGKiM Magdaleną Mocny powitali serdecznie wszystkich przybyłych, życząc wspaniałych wakacji i bezpiecznego odpoczynku.

Przypominamy Basen Letni czynny będzie w godzinach:

LIPIEC 10:00 – 19:00

SIERPIEŃ 10:00 – 18:00

Cennik (kliknij).

***

Również w sobotę, na nowym kompleksie sportowym przy Zespole Szkół na ul. Pod Lasem w Wolbromiu, odbył się XV Puchar Lata w Łucznictwie, w którym udział wzięli młodzi zawodnicy z ośmiu klubów południowej Polski. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezes UKS Diana Wolbrom Jerzy Pacia.

Gościem specjalnym była znana w kraju i za granicą łuczniczka Wioleta Myszor – pierwsza Wolbromianka, która będzie reprezentowała nasz kraj podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wioleta Myszor pierwsze kroki w łucznictwie stawiała pod okiem trenera sekcji łuczniczej „UKS Diana” Bolesława Pluty.

Założyciel UKS Diana Wolbrom, zasłużony trener i nauczyciel, Bolesław Pluta, uhonorował pamiątkowymi medalami swoją wychowankę, a obecnie olimpijkę – Wioletę Myszor oraz burmistrza Radosława Kusia. Sam odebrał pamiątkową statuetkę za zasługi i zaangażowanie w rozwój łucznictwa od zarządu klubu, który przed wieloma laty zakładał.

Jako burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom jestem bardzo dumny z tego, że nasza rodaczka ma tak wspaniałe osiągnięcia w łucznictwie i bardzo się cieszymy, że udało się pani zakwalifikować na olimpiadę. Wierzymy, że wywalczy pani dobre wyniki i zajmie wysokie miejsce w Paryżu – mówił Radosław Kuś, wręczając naszej mistrzyni bukiet kwiatów.

W niedzielę 30 czerwca, na kortach tenisowych w Porębie Dzierżnej rozegrano pierwszy w historii tego obiektu turniej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Sołtys i prezes Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego Ireneusz Mudyń organizujący turniej zapowiada, że impreza sportowa będzie odbywała się cyklicznie.

O trofeum to walczyło 10 zawodników. Zwycięzcy turnieju (trzy pierwsze miejsca) odebrali z rąk burmistrza Radosława Kusia i przewodniczącej Rady Miejskiej Moniki Krzywańskiej piękne statuetki oraz nagrody – rakiety tenisowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe koszulki.

Migawka filmowa poniżej:

https://www.facebook.com/reel/2487569798095838

https://www.facebook.com/61560371251638/videos/404696718584581

W Załężu po raz pierwszy zorganizowano festyn rodzinny. Udana impreza plenerowa „Załęże Wita Wakacje” odbywała się pod patronatem Starosty Olkuskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Festyn zgromadził tłumy mieszkańców Załęża i okolic. Gośćmi specjalnymi byli Starosta Bogumił Sobczyk i Burmistrz Radosław Kuś. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Jak przystało na prawdziwy piknik było wesoło, rodzinnie i domowo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były występy wokalne i muzyczne. Nie zabrakło słodkości oraz grilla. Atrakcją były przejażdżki konne oraz quadami. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i wsparciem przyczynili się do tego wspaniałego wydarzenia.