Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Warsztaty kulinarne w Jeżówce – korespondencja

Główna treść

Warsztaty kulinarne w Jeżówce – korespondencja

W oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej na terenie Szkoły Podstawowej w Jeżówce odbyły się warsztaty kulinarne. Firma Kupiec ufundowała produkty spożywcze oraz fartuszki kucharskie dla wszystkich dzieci. W ramach zajęć promowana była tematyka właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Zajęcia rozpoczęły się pogadanką oraz ćwiczeniami praktycznymi na temat: „Dbam o swoje zdrowie!”. Uczniowie zapoznali się z trzema podstawowymi aspektami zdrowego stylu życia oraz dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o dobrą formę i samopoczucie. Świetnie wskazywali najzdrowsze produkty spożywcze, które najczęściej powinny występować w naszej diecie. W dalszej części warsztatów dzieci samodzielnie, z dostępnych materiałów stworzyły odpowiednią piramidę zdrowia.

Po zakończeniu części wprowadzającej przystąpiono do właściwej części kulinarnych zmagań. Radość dzieci była ogromna! Energicznie, z uśmiechem na twarzy zabrały się do robienia słodkich przekąsek. Na koniec zajęć praktycznych, oprócz fartuszków, każde dziecko otrzymało do domu produkty Firmy Kupiec.

Nasze warsztaty kulinarne możemy uznać za bardzo udane. Dzieci zapoznały się z tematyką zdrowego odżywiania oraz poznały nowe smaki pełnowartościowych produktów, które powinny znajdować się w codziennej diecie.  Forma zajęć była dla dzieci bardzo atrakcyjna, ponieważ pozwalała na całkowitą dowolność i eksperymentowanie w tworzeniu własnych posiłków.

Szkoła Podstawowa w Jeżówce