Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Warto było postawić na AP Przebój

Główna treść

Warto było postawić na AP Przebój

Wielkie nadzieje pokładane w AP Przebój Wolbrom spełniają się. Dziś, po niespełna roku działalności piłkarze osiągają sukcesy. Po zakończonej już rundzie jesiennej seniorzy Przeboju z kompletem punktów są liderami olkuskiej klasy„A” i „B”. W ostatnio rozegranych meczach klasy „A” Przebój Wolbrom pokonał Promień Przeginia 3:1, Pogoń Miechów 2:0 i Wielmożankę Wielmoża 3:2. Podopieczni Tomasza Kulawika w piętnastu rozegranych spotkaniach w imponującym stylu zdobyli aż 70 goli tracąc jedynie 10.

W jesiennych rozgrywkach również druga drużyna AP Przebój lideruje w klasie „B”. W 9 spotkaniach wolbromianie zgromadzili 23 pkt. odnosząc siedem zwycięstw i dwa remisy. O jeden punkt wyprzedzają łobzowską Olimpię. W ostatnim meczu wolbromianie odnieśli zwycięstwo 4:2 nad Leśnikiem Gorenice.

Bardzo dobrze spisują się także drużyny młodzieżowe walczące na równi z drużynami powiatu olkuskiego, krakowskiego i miechowskiego. Największy sukces tej jesieni osiągnęli trampkarze, którzy po fascynującej sportowej walce z AP Gołcza wygrali rundę w swoich rozgrywkach. W nagrodę, wiosenne rozgrywki odbędą w Super Lidze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej grając z pięcioma najlepszymi zespołami w województwie na tym poziomie rozgrywek. Stamtąd już niedaleko do I ligi Trampkarzy, która skupia najsilniejsze drużyny w województwie małopolskim.

– Na podsumowanie naszej pracy przyjdzie czas po zakończeniu wszystkich rozgrywek, ale już dziś serdecznie dziękujemy i prosimy o wsparcie w kolejnych meczach – mówią działacze AP Przebój.

 – Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim kibicom, którzy towarzyszyli nam tej jesieni podczas spotkań „A” klasy oraz pozostałych rozgrywek. Państwa wsparcie oraz doping motywują nas do jeszcze cięższej pracy, której efektem (mamy nadzieję) będą kolejne zwycięstwa drużyn seniorskich oraz młodzieżowych, a także rozwój naszego klubu. Do zobaczenia!

Wiesław Biernacki