Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ważne święto w szkole

Główna treść

Ważne święto w szkole

Każdy naród upamiętnia rocznice, które są wpisane w historię i tradycje swojego kraju. W Polsce jednym z takich świąt jest Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Celebrowanie tego święta połączono w Zespole Szkół w Gołaczewach z inną uroczystością – uroczystym ślubowaniem uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Symboliczne włączenie do grona braci uczniowskiej najmłodsi uczniowie przeżyli wraz z wychowawczynią – panią Katarzyną Ziarnik oraz rodzicami, którzy przybyli na tę uroczystość. Szkolne święto zaszczycili też swoją obecnością zaproszeni goście: burmistrz MiG Wolbrom Jan Łaksa oraz ksiądz kanonik Aleksander Witkowski, którzy w słowach skierowanych do zebranych na uroczystości podkreślali ogromne zadanie, które spoczywa na barkach nauczycieli i dziękowali ich za trud oraz poświęcenie w codziennej pracy. Serdeczne słowa do pierwszaków skierował dyrektor Robert Kozłowski, życząc im sukcesów i wielu radosnych chwil, spędzonych w murach szkoły.

Uczniowie pierwszej klasy pięknie zaprezentowali się w części artystycznej – z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Pasowania na uczniów tradycyjnie dokonał wielkim  kolorowym ołówkiem pan dyrektor Kozłowski. Aby te ważne chwile nie uleciały zbyt szybko, wszystko zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Pierwszoklasiści otrzymali też specjalne dyplomy oraz „róg obfitości”, ufundowane przez rodziców, a potem w klasie czekał na nich słodki poczęstunek.

Kolejnym punktem obchodów było wręczenie nauczycielom i pracownikom  obsługi szkoły nagród za wzorową pracę w roku szkolnym 2012/2013. Na zakończenie uroczystości dyrektor Robert Kozłowski złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. W słowach skierowanych do Grona Pedagogicznego przypominał, że w pracy nauczyciela ważne jest poświęcenie, zapał i wytrwałość, które pomagają kształtować wiedzę i zachowanie wychowanków.

Na podst. inf. Izabeli Pieczyrak z ZS w Gołaczewach
Ewa Barczyk