Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wcale nie jesteś gorszy, czyli mądra integracja

Główna treść

Wcale nie jesteś gorszy, czyli mądra integracja

W załączeniu korespondencja nadesłana z wolbromskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym na temat realizowanego projektu. Zapraszamy do lektury:

W okresie od lipca do września 2015 r. PSOUU Koło w Wolbromiu realizuje projekt „Wcale nie jesteś gorszy, czyli mądra integracja” skierowany do uczestników „Platformy Self-adwokatów”, działającej przy stowarzyszeniu. W ramach projektu przewidziane są dwa wyjazdy terapeutyczno – integracyjne: do Zakopanego (w lipcu) oraz Krakowa (we wrześniu). Uczestnicy będą mieli możliwość zwiększyć swoją aktywność w dziedzinie turystyki, rekreacji oraz kultury,  a także zwiększyć samodzielność oraz poczucie pełnoprawnej przynależności do społeczeństwa.

Wyjazd do Zakopanego odbył się w sobotę 11 lipca. Uczestnicy wyjeżdżali koleją linową na Gubałówkę, gdzie relaksowali się podziwiając piękną panoramę gór, zjedli obiad, a także tańczyli w rytm góralskiej muzyki. Nie mogło zabraknąć również spaceru po słynnym zakopiańskim deptaku – Krupówkach.
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do galerii na stronę internetową:
http://psouu-wolbrom.pl/galeria/2015/147/index.html