Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Węgrzy doradzą nam jak żyć zdrowo

Główna treść

Węgrzy doradzą nam jak żyć zdrowo

Przypominamy: już jutro do Wolbromia przyjedzie na wykłady i warsztaty o zdrowiu grupa terapeutów z Węgier. Wstęp na wszystkie wykłady, warsztaty i koncerty jest bezpłatny. W załączeniu szczegółowy plan seminarium

26 czerwca (czwartek)

godz. 17-18  Wykład: Wpływ atmosfery w domu i pracy na organizm (W jaki sposób możemy zmienić niekorzystne dla nas warunki życia? Sposoby zastosowania zmian we własnym środowisku i ich wpływ na otoczenie.)

godz. 18-20  Warsztaty: Ruch i zdrowie (Pokaz prostych ćwiczeń do zastosowania w warunkach domowych dla osób pracujących w biurach przy komputerach i dla osób pracujących w warunkach stresowych.)

godz. 20-21  Koncert i pokaz: Wpływ dźwięków na harmonizację organizmu; koncert. (Znaczenie relaksu w życiu każdego człowieka jest jeszcze wciąż niedoceniane. Każdy z uczestników na „własnej skórze może w czasie tego koncertu poczuć jego korzystne wpływy na własny organizm. Odbędzie się też pokaz i wykład na temat zastosowania instrumentów archaicznych i ludowych w krajach różnych kultur w różnych sytuacjach życiowych: obrządkach, świętowaniu. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować gry na tych instrumentach)


27 czerwca (piątek)

godz. 8-10  Wykład: Wpływ atmosfery w domu i pracy na organizm (W jaki sposób możemy zmienić niekorzystne dla nas warunki życia? Sposoby zastosowania zmian we własnym środowisku i ich wpływ na otoczenie.)

godz. 10-12 Warsztaty: Terapia  śmiechem (Śmiech to zdrowie – rozluźnia ciało, poprawia samopoczucie, zbliża i dodaje ludziom odwagi do przyjmowania określonych postaw w życiu. Śmiech poprawia stan psychiczny i fizyczny. Zajęcia będą prowadzone dla osób otwartych na ten sposób zachowania równowagi wewnętrznej.

godz. 12-13 Koncert i pokaz: Wpływ dźwięków na harmonizację organizmu; koncert – „kąpiel w gongu”. (Znaczenie relaksu w życiu każdego człowieka jest jeszcze wciąż niedoceniane. Każdy z uczestników na „własnej skórze może w czasie tego koncertu poczuć jego korzystne wpływy na własny organizm. Odbędzie się też pokaz i wykład na temat zastosowania instrumentów archaicznych i ludowych w krajach różnych kultur w różnych sytuacjach życiowych: obrządkach, świętowaniu. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować gry na tych instrumentach)

godz. 16-18 wykład: Co tak naprawdę ważne jest w naszym życiu? (Obudzenie świadomości wagi ustalania i  realizowania celów naszego życia w jego różnych etapach. Pokazanie dlaczego bardzo ważne jest „bycie sobą” i w jaki sposób można to zrobić)

Zajęcia i wykłady poprowadzą doświadczeni terapeuci z Węgier Halina Bergerné Wilk, Borbála Lévai, Judit Horváth, Kollar Imre Zoltanne (Marta), János Táskai oraz Kamil Rogiński – znany polski multiinstrumentalista, kompozytor, wynalazca i twórca instrumentów muzycznych. Wykłady gości z Węgier będą tłumaczone na język polski.

Zapraszamy!